22:37 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  JAV kuria "destabilizuojantį lanką" nuo Juodosios jūros iki Baltijos šalių, o pagrindinį spaudimą planuoja daryti Ukrainai ir Sirijai, teigiama JAV korporacijos, atliekančios strateginio tyrimų centro funkcijas, ataskaitoje

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos gynybos ministro patarėjas Andrejus Ilnickis televizijos kanalo "Zvezda" eteryje papasakojo, kokių priemonių imsis Jungtinės Valstijos, kad destabilizuotų Rusiją.

  Jis pažymėjo, kad JAV korporacija "RAND", kuri atlieka strateginio tyrimų centro JAV vyriausybei funkcijas, parengė daugelio puslapių ataskaitą, kurioje aprašė, kaip daryti spaudimą Rusijai.

  Taigi, pagrindinį spaudimą Vašingtonas planuoja daryti Ukrainai ir Sirijai. Visų pirma, Jungtinės Valstijos planuoja tęsti ginklų pristatymą Ukrainai, taip pat aktyviai remti opozicijos grupuotes Sirijoje.

  Be to, pasak Ilnickio, JAV bandys pašalinti Rusijos karius iš Padnestrės, tačiau toks žingsnis jiems nėra prioritetas.

  Be to, patarėjas pridūrė, kad JAV ir toliau kuria "destabilizuojantį lanką" nuo Juodosios jūros iki Baltijos šalių, kur dabar Baltarusija vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų.

  "Jiems prioritetas ir debiutinė schema yra Ukraina, jie aktyviai pradeda pažvelgti į Kaukazą, jie sutelkė dėmesį į Baltarusiją, jie toliau judins Siriją", — papasakojo Ilnickis.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Vašingtonas vis daugiau dėmesio skiria Armėnijos ir Azerbaidžano santykiams, ir, pasak Ilnickio, gali panaudoti savo naudai jų nesutarimus.

  Be to, ataskaitoje taip pat siūloma susilpninti Rusiją, skatinant kvalifikuoto personalo ir išsilavinusio jaunimo migraciją iš šalies.

  "Tai rodo, kad dėmesio centre turi būti švietimas, nes tai yra nacionalinio saugumo klausimas", — paaiškino jis, pabrėžęs, kad JAV mano, jog tai yra Rusijos ir jėga, ir silpnumas.

  Apibendrindamas, Rusijos gynybos ministro patarėjas pabrėžė, kad visame "RAND" pranešime aprašomi žingsniai, kurie turėtų "sulaužyti mūsų planus ir atimti iš mūsų rytojaus viziją", taip pat sunaikinti ideologiją ir paskatinti konfliktus, tuo metu, Ilnickio manymu, Vašingtonas nesupranta, kokia stipri dabar tapo Rusija.

  Dar šia tema

  Jungtinės Valstijos paskelbė Rusijai naujas sankcijas
  Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija neįvertino NATO vienybės
  Ekspertas: Estijos karinės infrastruktūros plėtra kelia Rusijai nerimą
  NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
  Žiniasklaida atskleidė, kuo virs Rusijos ir Europos konfliktas be JAV dalyvavimo
  Tegai:
  Sirija, Ukraina, Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos