12:07 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Dabartinė Kijevo politika, Viktoro Suslovo teigimu, gali tik pabloginti padėtį šalyje

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Viktoras Suslovas išpranašavo šaliai ekonominę katastrofą dėl artėjančio defolto. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

  Buvęs ministras pabrėžė, kad dabartinė Kijevo valdžios politika veda šalį prie defolto, kuris tik pablogins piliečių padėtį.

  "Defolto atveju neturtingi Ukrainos piliečiai galutinai taps elgetomis, bus devalvacija, bus kainų šuolis, galbūt, kelis kartus, bus visų piniginių pajamų ir santaupų nuvertėjimas. Tai bus katastrofa, reikia pripažinti, kad esant šiai ekonominei politikai mes dabar link to ir einame", — sako Suslovas.

  Anksčiau jis paragino Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį pakeisti Kijevo ekonominę politiką ir atnaujinti prekybos santykius su Rusija.

  Kijevas
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  Praėjusią savaitę verslininkas Igoris Kolomoiskis pareiškė, kad Ukrainos lyderis turėtų atsisakyti mokėti skolą Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) ir paskelbti defoltą. Pasak jo, Ukrainos žmonės išrinko Zelenskį, nes jie pavargo nuo reformų, kurių reikalauja TVF.

  Ekonominė krizė Ukrainoje prasidėjo po 2014 metų įvykių. Kijevas stengiasi ištaisyti situaciją, bandydamas pradėti ekonomines reformas ir skolindamasis pinigų iš tarptautinių skolintojų. Tuo pačiu metu Ukrainos valdžios vykdoma politika neigiamai veikia piliečių gerovę: didėja komunalinių paslaugų tarifai, darbo užmokesčiai ir pensijos išlieka žemame lygyje.

  Ukrainos politikai dažnai sako, kad šalies ekonomika yra "katastrofiškoje situacijoje", o dujų kainų kilimas gali nulemti "socialinį sprogimą".

  Dar šia tema

  Ukraina pareiškė, kad TVF nebereikalauja didinti dujų kainas
  Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją
  Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą
  Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl konflikto su Rusija
  Tegai:
  ekonomika, Ukraina

  Svarbiausios temos