03:51 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Dėl to, kad sukurta ES, nuo paskutinės dvidešimtojo amžiaus pusės iki šios dienos jos valstybės narės nekovojo viena su kita, mano Tibeto dvasinis lyderis

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Rusija turėtų prisijungti prie Europos Sąjungos, kad sustiprintų taiką planetoje, pareiškė Dalai Lama interviu RIA Novosti.

  Nepaisant prastos sveikatos būklės, 83 metų Tibeto dvasinis lyderis gegužės mėnesį Dharamšaloje surengė 10-ąsias kasmetines pratybas Rusijos budistams ir davė išskirtinį interviu "RIA Novosti".

  "Kartais sakau, kad ir Rusija turėtų prisijungti prie Europos Sąjungos", — pasakė Dalai Lama.

  Pasak jo, Europos šalys šimtmečius kariavo viena su kita, o po Antrojo pasaulinio karo dvi valstybės, kurios, atrodė, buvo amžini priešai — Prancūzija ir Vokietija — nusprendė, kad daug geriau galvoti apie bendrus interesus, nes tai atitinka susiklosčiusias realijas.

  "Taip atsirado Europos Sąjunga. Jos dėka nuo paskutinės dvidešimtojo amžiaus pusės iki šios dienos jos valstybės narės nekovojo viena su kita, nepraliejo savo piliečių kraujo", — pabrėžė Dalai Lama.

  Jis taip pat pažymėjo, kad karo ir monarchijos koncepcijas laiko pasenusiomis, ir geriausia valdymo forma šiandien vadina demokratiją.

  Dalai Lama XIV (Tenzinas Giatso) 1959 metais pabėgo iš Tibeto po to, kai žlugo ginkluotas sukilimas prieš Kinijos Liaudies Respublikos valdžią. Kartu su savo šalininkais jis gyvena Indijoje, Dharamšalos mieste, kur veikia "Tibeto vyriausybė tremtyje". 2011 metų kovą Dalai Lama paskelbė, kad atsisako "Tibeto vyriausybės tremtyje" lyderio įgaliojimų, tačiau tai neatšaldė polemikos tarp jo ir Pekino, kur jis ir toliau laikomas separatistu.

  Dar šia tema

  Vilniuje įvyko Tibeto paramos akcija
  Kryžkelėje: kas Lietuvai vertingiau — Kinijos juaniai ar Tibeto laisvė
  Dalai Lama svajoja apie tai, kad NATO būstinė persikeltų į Maskvą
  Tegai:
  ES, Rusija, Dalai Lama

  Svarbiausios temos