19:26 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Malaizijos ministras pirmininkas tvirtina, kad tyrėjai tiesiog kaltina Rusija, neatsižvelgę į kitą informaciją

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Malaizijos ministras pirmininkas Mahathiras Mohamadas sakė, kad tyrimas dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos Ukrainoje 2014 metais buvo pernelyg politizuotas, pranešė laikraštis "Malay Mail".

  "Jie kaltina Rusiją, bet kur įrodymai? Mes žinome, kad raketa, kuri numušė lėktuvą, buvo Rusijos tipo, tačiau ji taip pat galėjo būti pagaminta Ukrainoje", — spaudos konferencijoje Tokijuje sakė jis.

  Mohamadas pabrėžė, kad sukilėliai ar ukrainiečiai galėjo numušti orlaivį, "nes jie taip pat turi to paties tipo raketas".

  Ministras pirmininkas taip pat sakė, kad Malaizija turėtų dalyvauti juodųjų dėžių tyrime, tačiau "dėl kažkokių priežasčių" šaliai neleista tyrinėti įrašymo įrangos.

  "Mes nežinome, kodėl mums neleista dalyvauti tyrime, bet nuo pat pradžių matome per daug politikos, idėja buvo ne išsiaiškinti, kaip tai įvyko, bet, atrodo, visas dėmesys sutelktas į tai, kaip apkaltinti rusus", — padarė išvadą Malaizijos premjeras.

  Tragedija danguje virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kualą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik duomenimis, gautais iš Ukrainos.

  Koncernas "Almaz-Antej", užsiimantis priešlėktuvinių gynybos sistemų gamyba, atliko eksperimentus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai dalyvaus jame.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus prisidėjimu prie katastrofos.

  Dar šia tema

  Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais
  Nyderlandai nesiruošia patraukti Kijevo atsakomybėn dėl "Boeing 777" tragedijos
  ES ragina Rusiją prisiimti atsakomybę ir kartu tirti MH17 bylą
  "National Geographic" sumodeliavo dingusio "Boeing" 777 paskutines minutes
  Tegai:
  Rusija, Boeing 777, Malazija

  Svarbiausios temos