11:02 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Teigiama, kad šis orlaivis nuolat, 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, parengtas skrydžiui

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Televizijos kanalas "CNBC" papasakojo apie "E-4B Nightwatch", kurį Pentagonas galės naudoti hipotetinio branduolinio konflikto atveju.

  Lėktuvas yra modifikuota "Boeing 747" tolimojo susisiekimo lėktuvo versija, kuri naudojama kaip "Paskutiniojo teismo dienos" mašina branduolinio karo atveju. Jis parengtas skrydžiui bet kuriuo metu, 24 valandas per valandą, septynias dienas per savaitę, sakė žurnalistams įgulos narys.

  Lėktuvo viršuje yra daugiau nei 60 palydovinių antenų , kurios padeda nustatyti ryšį su laivais, povandeniniais laivais ir kariniais orlaiviais visame pasaulyje. Lėktuve gali tilpti iki 112 žmonių. Jame yra 18 lovų, šeši vonios kambariai, virtuvė, konferencijų salė, darbo vieta ir biuras Amerikos gynybos departamentui.

  Informacija apie kitą orlaivio įrangą yra įslaptinta. Pažymima, kad, priešingai nei įprasta manyti, "E-4B Nightwatch" neturi pažangios elektronikos. Kūrėjai pasirinko "analogines sistemas", kurios, jų manymu, tinkamesnės naudoti branduolinio sprogimo atveju.

  Pavyzdžiui, jų darbui mažiau įtakos turės elektromagnetinis impulsas, kuris atsiras po branduolinės bombos sprogimo.

  Rusijoje kaip "Paskutiniojo teismo dienos" lėktuvai naudojami IL-80 ir IL-82. Anksčiau Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Aleksejus Krivoručko paskelbė apie jų modernizavimo darbų užbaigimą. Netrukus Rusijos karinės kosmoso pajėgos gaus trečios kartos orlaivius.

  IL-80 gali priimti ginkluotųjų pajėgų vadovybę, generalinio štabo pareigūnų operatyvinę grupę ir techninius specialistus, atsakingus už specialios įrangos darbą. Komplekso savybės leidžia valdyti visų tipų karinius vienetus.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalių aerodromai parengti NATO lėktuvams su branduoliniu ginklu
  JAV pakėlė į orą "Paskutinio teismo" lėktuvą
  Tegai:
  branduolinis karas, JAV

  Svarbiausios temos