11:38 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  JAV Valstybės sekretorius primygtinai reikalauja, kad Vokietija laikytųsi savo duotų pažadų, susijusių su gynybos išlaidomis

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Vokietija turėtų padidinti gynybos išlaidas iki dviejų procentų BVP, nes NATO yra svarbi priemonė "atgrasant Rusiją", interviu "Bild" sakė JAV valstybės sekretorius Mikas Pompėjas (Mike Pompeo).

  "Sunkiausias sprendimas yra vokiečių rankose. Vokietijos vyriausybė pažadėjo du procentus, o žmonės turėtų reikalauti, kad vyriausybė laikytųsi savo pažadų. NATO yra nepaprastai svarbi priemonė Rusijai atgrasyti. Vokietija su savo gebėjimais ir pasiturimu gyvenimu turi suprasti, kad ji turi kažką duoti, bent jau tai, ką ji pati pažadėjo", — sakė jis.

  Pompėjas surengė Berlyne susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Vėliau Maasas sakė, kad Vokietija ir Jungtinės Valstijos yra suinteresuotos gerais santykiais su Rusija ir dialogu apie tai, kaip išspręsti tarptautinį konfliktą.

  "Tikimės, kad Vokietija darys daugiau. Vokietijos vyriausybė supranta raketų programos ir regioninės agresijos grėsmę (iš Irano pusės — Sputnik). Šios rizikos yra realios", — sakė Pompėjas ir pridūrė, kad "laisvieji demokratai privalo apsaugoti šį pasaulį nuo grėsmių", bei išreiškė viltį, kad Vokietija dalyvaus šiame procese.

  Amerikos valdžia ir NATO vadovybė nuolat skelbia apie "Rusijos grėsmę" ir būtinybę padidinti gynybos biudžetą. Maskvoje tokios idėjos vadinamos visiškai išgalvotomis: Rusija nesiruošia nieko pulti.

  Tuo pačiu metu, kaip pažymėjo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, paties Aljanso, kuris didina pajėgas Rusijos pasienyje ir Juodosios bei Baltijos jūros vandenyse, veiksmai padidina įtampą ir reikalauja atitinkamo atsako.  

  Baltijos šalys pastaraisiais metais aktyviai didina savo karines išlaidas. Praėjusiais metais visos trys valstybės pirmą kartą skyrė du procentus BVP gynybai.
  2018 metais Lietuva skyrė 873 milijonus eurų gynybai, o šiemet — beveik milijardą. Respublikos valdžia ketina iki 2030 metų padidinti karines išlaidas iki 2,5 procento BVP.

  Vis dėlto ne visi šalies politikai mano, kad didinti gynybos finansavimą yra tikslinga. Kai kurie iš jų teigia, kad geriau būtų skirti daugiau lėšų socialiniams šalies poreikiams tenkinti.

  Dar šia tema

  Čekijos žurnalistas atskleidė, kodėl Vakarai nemėgsta Rusijos
  Amerikos karininkas paaiškino, kam JAV reikalinga "Rusijos grėsmė" Europoje
  Ekspertas: artėja NATO grėsmė Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos