02:26 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Po dviejų lėktuvų katastrofų per pusę metų daugelis šalių laikinai sustabdė "Boeing 737 MAX" eksploataciją

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Bendrovė "Boeing" aptiko dalių modeliams 737NG ir 737MAX defektai, jie buvo nustatyti 312 orlaivių visame pasaulyje, praneša JAV Civilinės aviacijos federalinė valdyba (FAA).

  Stiprumo standartų neatitiko atmestų atlenkiamų priešsparnių elementai. Pažymima, kad defektų turinčios dalys galėjo sugesti nepasibaigus naudojimo terminui arba tapti orlaivio sugedimo priežastimi skrydžio metu.

  Bendro tikrinimo su FAA metu buvo nustatyta, kad iki 148 dalių gali būti sugedusios. Bendrovė nustatė orlaivių, kuriuose jos galėjo būti įrengtos, sąrašą – visame pasaulyje tai palietė 133 NG ir 179-MAX modelius.

  Reguliatorius suteikė 10 dienų, kad pašalintų ir pakeistų defektinius elementus.

  Anksčiau "Boeing" pranešė apie sugedimus programinėje įrangoje skrydžio imitatoriams, kuriuose mokomi pilotai. Kaip buvo nustatyta, programinė įranga atkūrė kai kurias skrydžio sąlygas kitaip nei realybėje.

  Dvi katastrofos su "Boeing 737 MAX 8" įvyko per šešių mėnesių laikotarpį. 2019 metų kovą Etiopijoje sudužo oro linijų bendrovės "Ethiopian Airlines" lėktuvas. Katastrofos metu žuvo 157 žmonės. 2018 metų lapkritį sudužo toks pat lėktuvas Indonezijos oro linijų bendrovės "Lion Air" — jis  netrukus po išvykimo nukrito į Javos jūrą. Laive buvo 189 žmonės. Visi žuvo.

  Po to apie 20 šalių, įskaitant Lietuvą, uždarė savo teritoriją šio modelio orlaivių skrydžiams, o daugelis oro linijų bendrovių sustabdė MAX 8 eksploatavimą.

  Dar šia tema

  Dviejų "Boeing" lėktuvų modelių skrydžiai uždrausti Lietuvoje
  Lėktuvo katastrofa Etiopijoje: išgyvenusių nėra
  Paskelbtas vaizdo įrašas iš "Boeing" 737 avarijos vietos Etiopijoje
  JAV aviacijos kompanija "Boeing" atnaujino programinę įrangą
  Tegai:
  JAV, Boeing

  Svarbiausios temos