00:54 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Profesorių nustebino sujudimas "D Dienos" minėjimo proga, kadangi Raudonoji armija pergalėje prieš Vokietiją padarė daugiau, nei kas nors kitas

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV profesorių Karlą Kuolsą nustebino sujudimas aplink 1944 metais Normandijoje sąjungininkų pajėgų išlaipinimo metinių Jungtinėse Valstijose minėjimą ir jis priminė apie Raudonosios armijos vaidmenį pergalėje prieš nacizmą.

  "Kaip Rusiją tiriantis istorikas aš pavargau nuo viso šio sujudimo dėl "D Dienos" (sąjungininkų pajėgų išlaipinimo Normandijoje diena — Sputnik). Taip, (įvykis — Sputnik) yra reikšmingas, svarbus, dramatiškas, bet Raudonosios armijos kariai kovojo ir žuvo trejus metus iki "D Dienos", ir spaudė nacius daugiau nei likus metams iki to momento, kai kas nors išlaipins Omahos paplūdimyje", — parašė profesorius savo Twitter paskyroje.

  Pasak jo, Tarybų Sąjungos pajėgos pergalėje prieš Vokietiją padarė daugiau, nei kas nors kitas.

  Sąjungininkų pajėgos pradėjo išsilaipinti Prancūzijos šiaurėje Normandijoje 1944 metų birželio 6 dieną, atidarę "antrąjį frontą" prieš nacių pajėgas Europoje Antrojo pasaulinio karo metu. Išlaipinimas tapo didžiausia desanto operacija istorijoje.

  Didžiausius nuostolius karo metu Vokietijos pajėgos patyrė Rytų fronte. Tarybinė kariuomenė paėmė į nelaisvę ir sutriuškino 607 priešo divizijas. Vokietijos ir jos sąjungininkų negrįžtami nuostoliai Sovietų-Vokietijos fronte sudarė daugiau nei 8,5 milijonų žmonių. Buvo užgrobta ir sunaikinta daugiau kaip 75 procentai visų priešo ginklų ir karinės technikos. Bendras sovietų žmonių aukų skaičius (viso karo metu) sudarė apie 27 milijonus žmonių.

  Karlas Kuolsas baigė Misūrio ir Džordžtauno universitetus, yra istorijos profesorius Dickinsono koledže. Kuolsas užsiima Rusijos, Vokietijos ir Rytų Europos istorija.

  Dar šia tema

  Atskleista, kaip buvo padaryta Pergalės Vėliavos virš Reichstago nuotrauka
  Kaip buvo pasirašytas Vokietijos karinės kapituliacijos aktas — video
  Zacharova išjuokė Ukrainos URM klaidą, rašant Antrojo pasaulinio karo pabaigos datą
  JAV išleido monetą apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare be TSRS
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, JAV, TSRS

  Svarbiausios temos