23:44 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Prokurorė Eva Mari Persson reikalavo Asandžo arešto, kad galėtų prašyti jo ekstradicijos iš Jungtinės Karalystės

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Upsalos apylinkės teismas atmetė prokuratūros prašymą areštuoti "WikiLeaks" įkūrėją Džulianą Asandžą, kuris Švedijoje kaltinamas seksualiniais nusikaltimais, praneša RIA Novosti.

  "Viena iš priežasčių, kodėl prokuratūra prašė arešto, buvo poreikis tęsti tyrimą, tačiau ankstesnis arešto orderis buvo išduotas, kai Asandžas buvo Ekvadoro ambasadoje, o dabar jis atlieka laisvės atėmimo bausmę Jungtinėje Karalystėje", — sakė teisėja.

  Pasak jos, dabar užakinis Asandžo areštas "yra neproporcinga priemonė".

  Teismo posėdis vyko už uždarų durų. Prokurorė Eva Mari Persson reikalavo Asandžo arešto, kad galėtų prašyti jo ekstradicijos iš Jungtinės Karalystės. Ji pareiškė, kad tyrimas tęsis nepaisant teismo sprendimo.

  Balandžio mėnesį Asandžas buvo sulaikytas pagal 2012 metais išduotą orderį dėl jo neatvykimo į teismą, taip pat pagal Švedijos ir Jungtinių Valstijų valdžios institucijų reikalavimus. Gegužės 1 dieną jam buvo paskirta 11,5 mėnesio laisvės atėmimo bausmė už užstatų sąlygų pažeidimą. Netrukus po to Švedijos prokuratūra atnaujino Asandžo bylos tyrimą.

  Be to, JAV valdžios institucijos pateikė Asandžui naujus kaltinimus dėl šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo. Dabar jam gresia iki 175 metų kalėjimo. Teismas priims sprendimą dėl žurnalisto išdavimo Jungtinėms Valstijoms. Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas birželio 12 dieną.

  Džulianas Asandžas

  Portalo "WikiLeaks" įkūrėjas Džulianas Asandžas išgarsėjo po kelių publikacijų, tarp jų apie JAV operacijas Afganistane ir Irake bei Gvantanamo kalėjimą.

  2010 metais, kai JAV valdžia ir specialiosios tarnybos susidomėjo jo veikla, jis atvyko į Švediją, tikėdamasis gauti prieglobstį, tačiau ten buvo apkaltintas "seksualiniais nusikaltimais", kurių pats nepripažįsta.

  2019 metų balandžio 11 dieną Asandžas buvo sulaikytas pagal 2012 metais išduotą orderį dėl jo neatvykimo į teismą bei pagal Švedijos ir JAV reikalavimus. Tą pačią dieną Londono teismas nustatė, kad Asandžas yra kaltas dėl užstato sąlygų pažeidimo. Atsakovas sulaikytas, Didžioji Britanija paprašė Jungtinių Valstijų iki birželio 12 dienos pateikti visus dokumentus, reikalingus jo ekstradicijai.

  Dar šia tema

  Ekvadoro vadovas gali turėti susitarimų su JAV dėl Asandžo, pareiškė Correa
  Britanijos policija suėmė Asandžą
  Londono teismas nuteisė Asandžą 50 savaičių kalėti
  Tegai:
  Džulianas Asandžas, Švedija

  Svarbiausios temos