22:50 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Šiaurės Korėjai yra taikomos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos ir kelių atskirų šalių, įskaitant JAV, sankcijos už branduolinių raketų programų kūrimą pastaraisiais metais

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. JAV vyriausybė siūlo apdovanojimą iki penkių milijonų dolerių už informaciją apie plaunamus pinigus Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje (KLDR) už šaliai taikomų sankcijų pažeidimus, kibernetinius nusikaltimus ir masinio naikinimo ginklų platinimą, pranešta JAV Valstybės departamento Apdovanojimų programos (RFJ) interneto svetainėje.

  Be to, pranešama, kad valstybės departamentas ketina gauti informacijos apie KLDR naftos produktų prekybą, Šiaurės Korėjos piliečius, dirbančius užsienyje ir uždirbančius daug pajamų Šiaurės Korėjos valdžios institucijoms, verslininkams, užsiimantiems draudžiama prekyba su KLDR, taip pat prabangos prekėmis, siunčiamomis į šalį.

  Remiantis programos tinklalapyje pateikta informacija, 5 mln. dolerių atlygį taip pat gali gauti tas, kuris praneš apie žmones ar žmonių buvimo vietą, dirbančius KLDR vyriausybėje, ir gavusius informacijos įsilaužus į kompiuterį.

  Šiaurės Korėjai yra taikomos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos ir kelių atskirų šalių, įskaitant JAV, sankcijos už branduolinių raketų programų kūrimą pastaraisiais metais. Nuo 2018 metų KLDR paskelbė savo kelią į ekonominį vystymąsi ir diplomatiją ir daugiau nevykdė branduolinių bandymų ir raketų paleidimų, tačiau niekas dar neatšaukė sankcijų. Tai paralyžuoja KLDR užsienio ekonominius santykius ir Korėjos projektus.

  Dar šia tema

  Trampas atsisakė susitikti su Kim Čen Unu
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Putinas papasakojo apie asmeninį pokalbį su Kim Čen Unu
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Šiaurės Korėja

  Svarbiausios temos