22:26 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Didžiausias gaisras Notre Dame de Paris istorijoje įvyko balandžio 15 dienos išvakarėse

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Paryžiaus institucijos rekomenduoja, kad Le-de-la-Cité saloje gyvenantys vaikai ir nėščios moterys, gyvenantys netoli balandžio mėnesį degusios Notre Dame katedros, pasitikrintų švino kiekį kraujyje, nes yra padidėjęs sunkiųjų metalų kiekis, skelbė regioninė sveikatos apsaugos agentūra (ARS).

  Agentūros duomenimis, tyrimai, kurie truko keletą savaičių rodo, kad švino kiekio aplinkoje rodikliai yra ženkliai sumažėję. Tačiau dėl to, kad vaikui atlikti tyrimai parodė didelį švino kiekį kraujyje, ARS įspėja, kad derėtų imtis atsargumo priemonių.

  "Agentūra kviečia šeimas su vaikais iki septynerių metų ir nėščias moteris, gyvenančias Senos saloje, atlikti kraujo tyrimą tolimesniems stebėjimams," — rašoma dokumente.

  Švino taršos Le-de-la-Cité saloje priežastis buvo gaisras Notre Dame de Paris katedroje. Nuo balandžio 17 dienos nebuvo užregistruota oro taršos rizika, tačiau padidėję rodikliai pastebimi dirvožemyje ir šalia esančiuose pastatuose. Dabar žmonių prieiga prie užterštos vietos yra apribota, užterštas dirvožemis bus pašalintas artimiausiu metu.

  Balandžio pabaigoje miesto valdžios institucijos jau įspėjo apie švino taršą katedros rajone. Buvo pažymėta, kad švino buvo aptikta katedros ir jos bokšto atraminėje konstrukcijoje. Tuo tarpu gyventojams buvo rekomenduojama butuose atlikti drėgnąjį valymą nuo švino dulkių.

  Didžiausias gaisras Notre Dame de Paris istorijoje įvyko balandžio 15 dienos išvakarėse. Sugriuvo Katedros sailė, atraminė konstrukcija buvo apimta liepsnos. Ugniagesių teigimu, išliko Notre Dame esantys meno kūriniai, taip pat katedroje laikomos relikvijos. Gasras gali būti susijęs su restauravimo darbais.

  Tiriama atsitiktinio užsidegimo versija. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie ketinimą per penkerius metus atkurti Notre Dame. Tarptautinės organizacijos ir stambios įmonės pasiūlė padėti atkurti katedrą ir surinkti lėšas.

  Dar šia tema

  Skvernelis pažadėjo visomis išgalėmis prisidėti prie Notre Dame atstatymo
  Prie Notre Dame užfiksuota oro tarša švinu
  Notre Dame skliautą puošęs angelas išliko nepažeistas tarp griuvėsių
  Tegai:
  gaisras, Notre Dame

  Svarbiausios temos