18:03 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Po vaiko mirties Ukrainos prezidento interneto svetainėje buvo užregistruota peticija, žmonės reikalauja vidaus reikalų ministro atsistatydinimo

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Du Chmelnyckio Perejeslavo miesto policijos pareigūnai kaltinami nušovę penkerių metų berniuką, kuris vaikščiojo šalia žaidimo aikštelės, kuomet neblaivūs vyrai nusprendė pašaudyti į skardines, praneša RIA Novosti.

  Sunkios būklės vaikas buvo išvežtas į Kijevo ligoninę, tačiau birželio 3 dieną jis mirė.

  Policininkai buvo sulaikyti. Kijevo teismas antradienį nurodė juos suimti be teisės būti paleistiems už užstatą. Po berniuko mirties byla prieš juos buvo perkvalifikuota į nužudymą. Jei bus pripažinta jų kaltė dėl nužudymo, jiems gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis asmeniškai kontroliuoja tyrimo eigą.

  Antradienį Zelenskis pakomentavo tragediją.

  "Žinoma, niekas pasaulyje negali paguosti giminaičių ir draugų. Bet aš, kaip prezidentas ir tėvas, noriu užtikrinti, kad padarysiu viską, kad kaltininkas būtų nubaustas. Jokio nuolaidžiavimo. Jokių pandymų nutraukti šų dalyką. Ši tragedija turėtų tapti pamoka. Tie, kas privalo rūpintis piliečių saugumu, privalo nuolat atsiminti apie savo atsakomybę. Gyvenime. Prieš žmones, prieš tautą, prieš šalį", — Facebook parašė Ukrainos valstybės vadovas.

  Antradienį Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir Nacionalinis policijos pirmininkas Sergejus Kniazevas susitiko su berniuko šeima.

  Pažymima, kad Nacionalinė policija suteiks šeimai psichologų, kurie dirba su artimuosius praradusiais žmonėmis, pagalbą. Be to, Nacionalinės policijos vadovas pažadėjo, kad Kijevo regiono administracijos darbuotojai išmokės mirusiojo šeimai savo vienos dienos uždarbį.

  "Nacionalinė policija teiks visą reikalingą pagalbą ir padengs mirusio berniuko laidojimo išlaidas", — sakoma pareiškime.

  Antradienį Ukrainos prezidento interneto svetainėje buvo užregistruota peticija, pagal kurią žmonės reikalauja Avakovo atsistatydinimo. Peticiją jau pasirašė beveik 7000 žmonių, po vaiko mirties žmonės pradėjo aktyviau pasirašinėti. Tam, kad Ukrainos prezidentas apsvarstytų peticiją, ji turi surinkti 25 tūkst. parašų. Iki parašų rinkimo pabaigos liko 91 diena.

  Kijevo regiono policijos vadovas Dmitrijus Cenovas po vaiko mirties atsistatydino.

  Tegai:
  vaikas, mirtis, policija, Ukraina

  Svarbiausios temos