21:49 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Ukrainoje buvo baigti pirmojo trečiųjų šalių užsakyto Ukrainos ir Turkijos kovinio modulio "Serdar" kvalifikaciniai bandymai

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ukrainos ir Turkijos prieštankinio kovinio modulio "Serdar" bandymai praėjo sėkmingai, trečiadienį pranešė valstybinė įmonė "Spectechnoexport".

  "Ukrainoje buvo baigti pirmojo trečiųjų šalių užsakyto Ukrainos ir Turkijos kovinio modulio "Serdar" kvalifikaciniai bandymai. Bendros Turkijos bendrovės "Aselsan" ir "Ukroboronprom" įmonių grupės "GKKB Luch" ir "Spetstechnoexport" įmonių plėtra yra pasirengusi serijiniams pristatymams pagal dabartinę sutartį su užsienio klientais", — pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  Bendrovė tikisi, kad ateityje Ukrainos ir Turkijos gynybos departamentai susidomės nauja sistema. Šis projektas yra pirmasis Ukrainos ir Turkijos gynybos produktų skatinimo trečiųjų šalių rinkose pavyzdys. Modulis pirmą kartą buvo pademonstruotas 2018 metais gegužės mėnesį bandymų metu Ukrainoje.

  Turkijos kompanija yra karinio modulio steigėja, nuotolinio ugnies valdymo, gaisro kontrolės sistemų, taikinių ir stebėjimo sistemų kūrėja. Ukrainos įmonė "Spetstechnoexport" numato, kad bus projektuojamos ir gaminamos "Design Bureau" "Luch" valdomos raketos ir jiems skirtos orientavimo bei kontrolės sistemos.

  Lietuva teikia humanitarinę pagalbą ir ginklus Ukrainai. Pirmą kartą Lietuva perdavė Kijevui ginklus 2014 metais. Be to, Lietuvos vadovybė periodiškai praneša apie karinės paramos didinimą Ukrainai. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė Lietuvos vaidmenį šiuo klausimu. Pasak jo, Lietuva turi padėti Ukrainai, nepaisant problemų ir iššūkių, "kurių jai tikrai nėra per mažai".

  Rusija ne kartą įspėjo Vakarų šalis dėl ginklų tiekimo Ukrainai, nes tai gali dar labiau aštrinti konfliktą šalies rytuose.

  Dar šia tema

  Įvardytas Rusijos ginklas, kuris labiausiai domina užsieniečius
  Žiniasklaidos karas "Informacinis ginklas prieš Rusiją" sudavė smūgį Britanijai
  Į Lietuvą atvyko Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai
  Tegai:
  bandymai, Turkija, Ukraina

  Svarbiausios temos