18:21 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys, tarp jų ir Baltarusija, sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir tiekimą per "Družba" vamzdyną

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad Baltarusijos naftos perdirbimo įmonės turėtų nuspręsti, kaip kompensuoti nuostolius, susidariusius dėl chloru užterštos Rusijos naftos tiekimo, pabrėždamas, kad bendrovės turėtų paisyti savo interesų.

  "Nereikia šaukti, pulti ir panašiai, bet turėtumėte rūpintis savo interesais. Reikia susėsti ir dalykiškai spręsti", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

  Baltarusijos vadovas taip kalbėjo penktadienį, lankydamasis "Naftan" Vitebsko srityje.

  Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys, tarp jų ir Baltarusija, sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir tiekimą per "Družba" vamzdyną. "Transneft" išsiaiškino, kad žaliavos buvo sąmoningai užterštos, pradėta baudžiamoji byla, suimti keli įtariamieji.

  Gegužės mėnesį tiekimas atnaujintas. Nukentėjusios šalys derasi dėl žalos atlyginimo. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė, kad už pristatymą atsakingas "Transneft" spręs šį klausimą.

  Tam, kad išvalytų ruožą iki Lenkijos, Baltarusija pradėjo siųsti užterštą naftą vieno iš "Družba" vamzdyno atšaka atgal į Rusiją.

  Baltarusija pareiškė, kad gauna žaliavas, kuriose organinių chloro junginių kiekis dešimtis kartų viršija normą. Tai galėjo paveikti naftos perdirbimo įmonės darbą, todėl Minskas sustabdė naftos priėmimą, o vėliau to paties ėmėsi ir Lenkija, Slovakija bei kitos šalys.

  Dar šia tema

  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Medvedevas įsakė nubausti atsakingus už "purviną" naftą naftotiekyje "Družba"
  Minskas paskelbė visiško naftotiekio "Družba" veiklos atkūrimo terminus
  Tegai:
  Baltarusija, tranzitas, nafta, Rusija

  Svarbiausios temos