15:14 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  ES vėliava Ukrainos danguje

  Kijevas pareiškė apie "didelius šansus" įstoti į ES pirmininkaujant Lietuvai

  © Фото: http://aitvarai.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  69 0 0

  Rados pirmininkas laiko Vilniaus ir Varšuvos valdymo metus Europos Sąjungoje "galimybių langu" Ukrainai

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Ukraina turi "didelius šansus" įstoti į Europos Sąjungą 2025–2027 metais, kai Sąjungai pirmininkaus Lietuva ir Lenkija. Apie tai pasakė Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrejus Parubijus, praneša RIA Novosti.

  Pasak politiko, šeštadienį jis ir jo kolegos iš Lietuvos ir Lenkijos pasirašė dokumentą, kuriame, be kita ko, buvo apibrėžtas susitarimas laikytis Ukrainos siekių patekti į ES.

  Kaip pareiškė Parubijus, šalys nustatė ir "didelių šansų" Ukrainai laikotarpį — tai 2025-2027 metai, kai Lietuva ir Lenkija pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai, ir būtent šis laikas yra "galimybių langas" Kijevui.

  Lietuva yra viena iš nedaugelio ES šalių, kurios aktyviai paremia Ukrainą "integracijos į Europą kelyje". Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, buvęs Lietuvos ministras pirmininkas, konservatorių partijos narys Andrius Kubilius paragino ES 2020 metais patvirtinti dokumentą, kuriame būtų įvestas pažadas dėl Ukrainos narystės organizacijoje perspektyvos.

  Kubilius tris Baltijos šalis pavadino "proeuropietiškiausiomis šalimis Europoje" ir pareiškė, kad kai 2027 metais Vilnius perims pirmininkavimą ES, bus galima priimti sprendimus dėl būsimos Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos narystės Europos Sąjungoje.

  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Zelenskio komandos nariai mano, kad Ukraina neišgyvens be ES ir NATO
  Rados deputatas įvertino galimo defolto Ukrainoje pasekmes
  Zelenskis pasirinko Europą. Tačiau išlaikyti jos susidomėjimą bus sunku
  Tegai:
  Lenkija, ES, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos