15:46 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Kazachstano prezidentas Kasimas Žomartas Tokajevas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

  Rusija ir Kazachstanas palaikys draugiškus santykius

  © REUTERS / SPUTNIK
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Sekmadienį Kazachstane surengti neeiliniai prezidento rinkimai

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Rusija ir Kazachstanas galės išlaikyti ir stiprinti draugiškus santykius Kasimui Žomartui Tokajevui laimėjus rinkimus, praneša RIA Novosti.

  Pasak Rusijos Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto nario Sergejaus Železniako, tai strateginis bendradarbiavimas, grindžiamas gilia pagarba abiejų šalių nacionaliniams interesams ir suverenitetui.

  Sekmadienį Kazachstanas surengė neeilinius prezidento rinkimus. Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkimus laimėjo dabartinis prezidentas — Tokajevas, už jį balsavo 70,76% rinkėjų.

  "Šiandien Kazachstanas tyliai ir oriai įžengia į naują vystymosi etapą, kuriame turėtų būti išsaugota ir plečiama didžiulė veiksmingos socialinės orientacijos valstybės kūrimo patirtis. Draugiški Rusijos ir Kazachstano santykiai yra darnaus, strateginio bendradarbiavimo, grindžiamo gilia pagarba abiejų šalių nacionaliniams interesams ir suverenitetui posovietinėje erdvėje, pavyzdys. Esu įsitikinęs, kad Rusija ir Kazachstanas galės išlaikyti ir stiprinti mūsų broliškų tautų ryšius, neleidžiant išorės destruktyviosioms jėgoms neigiamai paveikti Rusijos ir Kazachstano santykius", — cituoja Železniaką deputato spaudos tarnyba.

  Jis pabrėžė, kad Kazachstano visuomenė parodė savo brandą, rinkimuose remdama Tokajevą.

  "Tarptautiniai stebėtojai pareiškė, kad rinkimai vyko visiškai laikantis įstatymų, demokratiškai, laisvai ir atvirai. Naujo Kazachstano vadovo nusiteikimas leidžia tikėtis, kad mūsų ilgalaikis strateginis partneris ir toliau palaikys ir plėtos gerus kaimyninius santykius, stiprins ryšius tarp Rusijos ir Kazachstano tautų", — sakė pavaduotojas.

  Касым-Жомарт Токаев, президент и кандидат в президенты Казахстана, выступает после голосования на президентских выборах в Нур-Султане, Казахстан, 9 июня 2019 года
  © REUTERS / MUKHTAR KHOLDORBEKOV

  Taip pat, pasak politiko, svarbus stabilumo veiksnys yra tolesnis buvusio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo dalyvavimas valdžioje, kuris išlieka valdančiosios partijos, Saugumo Tarybos ir kelių kitų pagrindinių politinių pozicijų lyderis.

  Nursultanas Nazarbajevas, vadovavęs šaliai beveik 30 metų, atsistatydino kovo 20 dieną. Laikinai einančiu prezidento pareigas buvo paskelbtas Tokajevas, kuris anksčiau ėjo Aukštutinių Parlamento rūmų pirmininko pareigas. Rinkimuose dalyvavo septyni kandidatai, įskaitant Tokajevą, kurį paskyrė "Nur Otano" partija, vadovaujama Nazarbajevo. Prezidentas renkamas penkeriems metams.

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į kaltinimus dėl JAV lėktuvo perėmimo
  "Mes ir toliau plėtosime santykius su bloga Rusija": kaip tai suprasti
  Putinas: Rusija pasiruošusi dirbti su visais, tame tarpe ir su JAV
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Kazachstanas

  Svarbiausios temos