18:11 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas" seniai laikomas dingusiu

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Portalas "Artnet" rašo, kad Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas", kuris buvo laikomas dingusiu, saugomas Saudo Arabijos karūnos princo Mohamedo bin Salmano jachtoje.

  Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas" seniai laikomas dingusiu. 2017 metais jis buvo parduotas privačiam kolekcininkui aukcione už 450 milijonų JAV dolerių (įskaitant aukciono mokesčius), tapdamas brangiausiu meno kūriniu istorijoje.

  Pasak "New York Times", paveikslą įsigijo Mohamedo bin Salmano draugas, Saudo Arabijos princas Badras bin Abdulas bin Mohamedas bin Farhanas Al Saudas. Vėliau Christie's aukcionų namai pranešė, kad paveikslą nusipirko Abu Dabio kultūros ir turizmo departamentas.

  Po kuriamo laiko Prancūzijos Luvro muziejaus filialas JAE paskelbė, kad paveikslas pasiliks pas juos, bet vėliau drobės pristatymas buvo atidėtas.

  Kiek vėliau žiniasklaida pranešė, kad muziejaus darbuotojai nežino, kur yra "Pasaulio gelbėtojas".

  Portale teigiama, kad nuotrauka buvo pristatyta į princo Serene jachtą ir bus saugoma ten, kol Saudo Arabijos valdžios institucijos pastatys didelio masto kultūros centrą Al-Ula miesto rajone.

  Anksčiau pokalbyje su RIA Novosti Leonardo da Vinčio tapybos technikos specialistas prancūzas Žakas Frankas pažymėjo, kad "kilo daug abejonių dėl paveikslo autentiškumo parduodant paveikslą, kyla jų ir dabar".

  Jis priminė, jog anksčiau yra pareiškęs, kad darbas priklauso ne Leonardui da Vinčiui, o jo mokiniui Džianui Džiakomui Kapročiui, kurio pseudonimas — Salai.

  Frankas pažymėjo, kad pats Leonardas da Vinčis prisidėjo prie šio paveikslo kūrimo, tačiau jo indėlis buvo "mažas".

  Dar šia tema

  Vilniuje iš "Dailininkų sąjungos galerijos" pavogė skulptūrą
  Bus atnaujinti Lietuvos nacionalinis dramos teatras bei Žilinsko dailės galerija
  Vilnius Stories: menininkai dovanoja klipą apie Vilnių ir jo gyventojus
  Tegai:
  dingęs be žinios, menas, Leonardas da Vinčis

  Svarbiausios temos