02:01 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Į Migracijos komisiją buvo įtraukti Užsienio reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir už socialinę plėtrą atsakingi skyriai, Meksika neketina prašyti JAV paramos

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Meksika pradeda dislokuoti Nacionalinės gvardijos vienetus šalia savo pietinės sienos pagal susitarimus su JAV dėl neteisėtos migracijos iš Centrinės Amerikos šalių, rašo RIA Novosti.

  "Nacionalinės gvardijos dislokavimas šalia pietinės sienos bus pagreitintas, jau šiandien bus patruliuojama, pradės veikti speciali komisija", — sakė Meksikos užsienio reikalų ministras Marselas Ebrardas.

  Į Migracijos komisiją buvo įtraukti Užsienio reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir už socialinę plėtrą atsakingi skyriai. Kaip pabrėžė Ebrardas, visi šie veiksmai vykdomi Meksikos sąskaita, Meksika neketina prašyti JAV paramos. Planuojama, kad Jungtinės Valstijos investuos į Centrinės Amerikos šalių vystymąsi, kad užkirstų kelią migrantų srauto augimui.

  Ebrardas taip pat neigė, kad šie veiksmai vykdomi pagal Vašingtono nurodymus.

  "Sakoma, kad JAV diktuoja mums darbotvarkę, bet taip nėra, mes patys siūlėme šį diskusijų planą", — sakė ministras.

  Meksikos veiksmų plane numatoma registracija ir pagalba migrantams iš Centrinės Amerikos esančioms Meksikos teritorijoje, bendradarbiaujant su Salvadoro, Gvatemalos ir Hondūro vyriausybėmis. Tie migrantai, kurie nenori registruotis Meksikoje, bus priversti grįžti į savo tėvynę, sakė Ebrardas.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas grasino įvesti naujus muitus, jei Meksika nesumažins nelegalių migrantų srauto į JAV. Praėjusį penktadienį buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Meksika imsis tam tikrų priemonių, tokių kaip 6 tūkst. karių dislokacija pasienyje.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Paksas: ES yra atsakinga už problemas, susijusias su migracija
  Lietuvos pasieniečiai kovos su nelegalia migracija Viduržemio jūros regione
  Ukrainos URM nemano, kad ukrainiečių masinė migracija į užsienį yra katastrofa
  Tegai:
  Meksika, JAV, Užsienio reikalų ministerija, migracija

  Svarbiausios temos