22:07 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Vašingtonas ir Varšuva pasirašė bendradarbiavimo gynyboje deklaraciją, kurioje vienas iš punktų yra bepiločių orlaivių dislokacija

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Lenkijoje pasirodys JAV žvalgybinių bepiločių orlaivių MQ-9 eskadrilė, rašoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

  Dėl to per šį susitikimą trečiadienį susitarė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda ir Amerikos lyderis Donaldas Trampas. Punktas dėl karinio dalinio formavimo yra pateiktas bendrame abiejų šalių pareiškime dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

  "Susipažinimo su eskadrile, JAV oro pajėgų MQ-9 stebėjimo ir žvalgybos sukūrimas Lenkijoje. Jungtinės Valstijos ketina keistis informacija, esant poreikiui, mūsų gynybos tikslams įgyvendinti", — rašo pasirašytame dokumente Duda ir Trampas.

  Jungtinės Valstijos taip pat planuoja padidinti savo karines pajėgas Lenkijoje, kur dabar yra apie 4,5 tūkst. karių. Ateityje JAV atsiųs dar 1000 karių.

  Be to, Varšuva įsipareigoja savo lėšomis suteikti būtiną infrastruktūrą tokiam žmonių skaičiui ir įrangai. Kalbama apie JAV padalinio būstinės ir kovos mokymo centro Dravsko-Pomorskie kaime sukūrimą bendram naudojimui. Jame taip pat numatoma sukurti infrastruktūrą, kuri užtikrintų "ginkluotos brigados kovines grupes, kovinės aviacijos brigadas ir kovinės paramos bataliono grupes".

  Rusijos karo ekspertas Viktoras Murachovskis abejoja, kad MQ-9 skrydžiai galės kokybiškai papildyti NATO žvalgybos orlaivių darbą Rusijos vakarinėse sienose. Jis tai pavadino "simboliniu gestu" Lenkijai, praneša RIA Novosti.

  Savo ruožtu, Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas sakė, kad dabartinė padėtis yra Karibų krizės pasikartojimas, tačiau tokiais metodais niekas Rusijos neišgąsdins. Jis pareiškė, kad, jei bus būtina, Maskva gali imtis atsakomųjų veiksmų.

  Dar šia tema

  Šiukšliavežė šalies saugumui: kodėl Lenkija, o ne Rusija turėtų bijoti NATO pratybų
  NATO šalys vasarą suplanavo daugiau kaip 20 pratybų
  Parako kvapas daržuose: NATO nenori palikti ramybėje paprastų lietuvių
  Amerikiečių bepilotis orlaivis atliko žvalgybą šalia Rusijos vakarinių sienų
  JAV bepilotis orlaivis atliko žvalgybą Kaliningrado srities pasienyje
  Tegai:
  bepilotis orlaivis, Varšuva, Lenkija, Vašingtonas, JAV

  Svarbiausios temos