05:17 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Ukrainos karys, archyvinė nuotrauka

  Girtas Ukrainos karys apšaudė savo kolegas Donbase

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6401

  Tarp Ukrainos karių pastebimas nenoras tarnauti Donbase, dėl to dažnai pasitaiko, kad kariai dezertyruoja ar negrįžta iš atostogų, pareiškė Luhansko Liaudies Respublikos liaudies milicijos atstovas

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Girtas Ukrainos karys apšaudė savo kolegas po ginčo, praneša RIA Novosti su nuoroda į Luhansko Liaudies Respublikos liaudies milicijos valdybos spaudos tarnybos karininką Ivaną Filiponenko.

  "Birželio 12 dienos vakare viename iš 14-osios atskiros Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mechanizuotosios brigados padalinių kilo ginčas tarp išgėrusių karių, vienas iš dalyvių pradėjo šaudyti iš automato į savo kolegas", — pranešė Filiponenko.

  Pasak jo, dėl incidento du kariai patyrė įvairaus sunkumo sužeidimus, o į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 14-ąją brigadą atvyko štabo komisija, kad išsiaiškintų incidento aplinkybes.

  Filiponenko pridūrė, kad šioje brigadoje taip pat pastebimas karių nenoras tarnauti Donbase, dėl to dažnai pasitaiko, kad kariai dezertyruoja ar negrįžta iš atostogų. Pasak jo, iki šiol jau nustatyta 19 dezertyravimo atvejų, kai kariuomenės atsisakymas buvo neteisėtas, o 22 kariai negrįžo iš atostogų.

  Donecko Liaudies Respublikoje ne kartą buvo pažymėta, kad moralinė ir psichologinė saugumo pajėgų būklė blogėja. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai būdami girti "aiškinasi santykius", be to, padaugėjo nestatutinių santykių atvejų, kurie lemia dezertyravimą ir savižudybę.

  Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikos paskelbė nepriklausomybę po Ukrainoje įvykusio valstybės perversmo 2014 metais. Tų pačių metų balandžio mėnesį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš jas. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Kai kurios Vakarų šalys, tame tarpe ir Lietuva, teikia Kijevui karinę paramą. Tuo tarpu Maskva ne kartą įspėjo kitas valstybes, kad ginklų tiekimas Ukrainai tik skatina konflikto vystymąsi.

  Dar šia tema

  Donecko gyventojai savaitę laukia eilėje, kad pateiktų dokumentus Rusijos pasui gauti
  Zelenskis ketina aptarti situaciją Donbase su Mogerini ir Tusku
  Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
  Luhansko Liaudies Respublika pranešė apie snaiperius iš Lietuvos Donbase
  Tegai:
  Donbasas, kariai, Ukraina

  Svarbiausios temos