23:37 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Ataskaitoje, kuri kitą savaitę bus pristatyta ES užsienio reikalų ministrams, teigiama, kad bendrija sėkmingai tvarkosi su Rusijos "sutramdymu", o kartu ir bendradarbiauja Sąjungai svarbiais klausimais

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Europos Sąjunga mano, kad jos "dvigubas požiūris" į Rusiją yra sėkmingas, nes leidžia suvaržyti "atkaklų" Maskvos elgesį ir kartu bendradarbiauti su ja įvairiais užsienio politikos klausimais, teigiama penktadienį paskelbtoje ES diplomatinės tarnybos ataskaitoje.

  Europos diplomatinės tarnybos vadovas parengė ataskaitą apie ES pasaulinės strategijos įgyvendinimo rezultatus per pastaruosius trejus metus. Ataskaita bus pristatyta ES užsienio reikalų ministrams birželio 17 dieną.

  "Pastaraisiais metais santykiuose su Rusija nuosekliai taikome dvigubą požiūrį, kuris yra strateginis ES uždavinys: sankcijų taikymas kaip atsakas į Rusijos tarptautinės teisės pažeidimus ir dalyvavimas diskusijose dėl ES svarbių klausimų", — cituoja ataskaitos nuostatas RIA Novosti.

  "Mes suvaržome atkaklų Rusijos elgesį, bet kartu ir bendradarbiaujame su Rusija įvairiais užsienio politikos klausimais", — teigiama ataskaitoje.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo klausimo, kuomet po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją, paskelbė jai sankcijas, Maskva ėmėsi importo pakeitimo kurso ir paskelbė atsakomąsias sankcijas.

  Maskva nuolat pabrėžia, kad kalbėti sankcijų kalba yra visiškai neefektyvu.

  Be to, Rusija pabrėžia, kad nėra Ukrainos konflikto dalyvė ir Minsko susitarimų subjektas.

  Praėjusių metų birželį ES pratęsė ribojamąsias priemones dėl Krymo ir Sevastopolio iki 2019 metų birželio 23 dienos. Priemonės taikomos ES asmenims ir įmonėms, įsikūrusioms ES. ES laikosi Rusijos suvereniteto nepripažinimo Kryme ir Sevastopolyje politikos.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Linkevičiaus raginimas inicijuoti sankcijas Rusijai — Lietuvos užsienio politikos esmė
  Maskva išplėtė ES atstovų, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją, sąrašą
  Lavrovas: JAV sankcijos ir prekybos karai prieštarauja PPO taisyklėms
  Tegai:
  Rusija, ES

  Svarbiausios temos