08:41 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Buvęs prezidentas viršijo įgaliojimus, kai sukūrė Nacionalinę energetikos ir komunalinių paslaugų rinkos reguliavimo komisiją

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Ukrainos Konstitucinis Teismas nutarė, kad buvęs šalies prezidentas Petro Porošenko pažeidė Konstituciją, praneša Ukrainos leidinys "ZN.ua".

  Pažeidimas susijęs su įsakymu sukurti Nacionalinę energetikos ir komunalinių paslaugų rinkos reguliavimo komisiją.

  Ji buvo sudaryta 2014 metų rugpjūtį, o po dvejų metų Aukščiausioji Rada patvirtino dokumentą, kuriame naujasis organas buvo apibūdintas kaip "nuolat veikiantis, nepriklausomas, valstybinis, kolegialus", tuo tarpu komisijos narius skyrė ir atleido Porošenko.

  Konstitucinis Teismas nustatė, kad Porošenko viršijo savo įgaliojimus, nes jis neturėjo teisės kurti tokių struktūrų ir, tuo labiau, pasirinkti jų sudėtį.

  Teismas taip pat pabrėžė, kad, atsižvelgiant į šio organo uždavinius, jo darbui turėjo vadovauti ministrų kabinetas.

  Be to, kaip praneša leidinys, komisijos veikla buvo siejama su daugeliu skandalų. Visų pirma ji buvo kaltinama sprendimų tuometinio prezidento, jo palydos ir tam tikrų oligarchų grupių interesais priėmimu.

  Anksčiau prieš Porošenko buvo pradėtos kelios baudžiamosios bylos. Visų pirma jis buvo apkaltintas valstybės išdavyste, nes bandė įvesti šalyje karo padėtį ir tam pasinaudojo jūreiviais, kuriuos nusiuntė į Kerčės sąsiaurį.

  Dar vienoje byloje Porošenko kaltinamas nusikalstamų pajamų (300 mln. dolerių) legalizavimu gamyklos "Kuznia na Rybalskom" pardavimo metu.

  Be to, politikas įtariamas piktnaudžiavimu valdžia ir tarnybine padėtimi pareigų "Centrenergo" paskirstymo metu.

  Porošenko po 2019 metų rinkimų pakeitė Vladimiras Zelenskis. Jo inauguracija įvyko gegužės 20 dieną. Antradienį Zelenskis panaikino kelis buvusio valstybės vadovo įsakus dėl Andrejaus Vasilenko ir Michailo Isakovo paskyrimo Aukštosios teisingumo tarybos nariais.

  Porošenko paskyrė Vasilenko ir Isakovą į Aukštąją teisingumo tarybą gegužės 13 dieną — po oficialaus prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo, kuriuos jis pralaimėjo.

  Dar šia tema

  Teismas gali uždrausti Porošenko išvykti iš Ukrainos
  Petro Porošenko spaudos sekretorius iškviestas į apklausą
  Prieš Porošenko pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį dėl valstybės išdavystės
  Porošenko partijos tikslas — visiškai nutraukti santykius su Rusija
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos