03:15 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Iranas, atsižvelgdamas į JAV norą apriboti Irano naftos eksportą, ne kartą kalbėjo apie galimybę blokuoti Hormuzo sąsiaurį, jungiantį Persijos ir Omano įlankas, kad galėtų juo gabenti naftą

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad Iranas neįstengs ilgam užblokuoti Hormuzo sąsiaurio, rašo RIA Novosti.

  Iranas, atsižvelgdamas į JAV norą apriboti Irano naftos eksportą, ne kartą kalbėjo apie galimybę blokuoti Hormuzo sąsiaurį, jungiantį Persijos ir Omano įlankas, kad galėtų juo gabenti naftą.

  Kaip sakė Trampas interviu "Fox News" metu, jei Iranas uždarys Hormuzo sąsiaurį, tai "neilgam".

  Irano ir arabų žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad Omano įlankoje buvo užpulti du naftos tanklaiviai — "Front Altair" ir "Kokuka Courageous". Remiantis turima informacija, įvyko ataka torpedomis, dėl kurios laivuose įvyko sprogimas ir kilo gaisras. Tačiau nėra oficialiai patvirtinta, kad tai buvo incidentų priežastis. Visi nukentėjusių laivų įgulos nariai buvo evakuoti į Iraną. Pasak vieno tanklaivio savininko, laivo "Front Altair" denyje buvo 11 rusų, nė vienas iš jų nebuvo sužeistas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Jungtinės Valstijos apkaltino Iraną dėl šio įvykio, tačiau nepateikė konkrečių įrodymų. Irano užsienio reikalų ministras Mohamadas Javadas Zarifas sakė, kad JAV kaltinimai dėl Irano dalyvavimo išpuoliuose prieš tanklaivius yra nepagrįsti.

  Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusijos Federacija priešinasi bandymams primesti Iranui kaltę dėl tanklaivių užpuolimo, ir paragino neišnaudoti Irano įtampai sukelti. 

  Dar šia tema

  Trampas pavadino Megan Markl "bjauria" dėl jos pasisakymų jo atžvilgiu
  Trampas "užmigo", kai karalienė Elzbieta II sakė tostą — video
  Trampas atskleidė, kas sugadino Rusijos ir JAV santykius
  Tegai:
  Donaldas Trampas, eksportas, nafta, Persijos įlanka, JAV, Iranas

  Svarbiausios temos