15:53 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  193

  Gerhardas Šrioderis mano, kad Krymas visiškai teisėtai tapo Rusijos dalimi, be to, jis ragina Ukrainą sustabdyti karo veiksmus Donbase

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrėioderis pareiškė, kad Krymo susijungimas su Rusija buvo visiškai teisėtas veiksnys, rašo Bild.

  Pasak Šrioderio, "Krymas yra senoji Rusijos teritorija", o jo perdavimas Ukrainos SSR Chruščiovo valdymo laikotarpiu buvo susijęs su sovietiniu požiūriu į šalies valdymą.

  "Sovietmečiu neturėjo reikšmės, kur geografiškai priskirtas Krymas. Tačiau dabar jau nebe tas pats", — pabrėžė buvęs kancleris.

  Jis pridūrė, kad pusiasalio susijungimas su Rusija teisiniu požiūriu buvo visiškai teisėtas ir atitiko pusiasalio gyventojų valią, todėl visiškai neteisinga tai laikyti "Rusijos agresija".

  Šiaurės Krymo kanalas
  © Sputnik / Константин Чалабов

  Be to, Šrioderis paragino Ukrainą nutraukti karo veiksmus Donbase ir įgyvendinti Minsko susitarimus, taip pat pasisakė apie antirusiškų sankcijų panaikinimą.

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas nebediskutuotinas.

  Dar šia tema

  Ukrainos prezidento komanda ruošia Krymo "grąžinimo" strategiją
  Zacharova įvertino Zelenskio "Krymo grąžinimo" strategiją
  Lavrovas papasakojo apie JAV pasiūlymą surengti antrą referendumą dėl Krymo
  Kijevas reikalauja leidimo išgauti dujas Juodojoje jūroje
  Tegai:
  Vokietija, Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos