06:45 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Kazachstano prezidentas susirūpino dėl įtampos JAV ir Kinijos santykiuose bei davė patarimą Donaldui Trampui

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Naujai išrinktas Kazachstano prezidentas Kasimas Žomartas Tokajevas mano, kad Donaldas Trampas turėtų atsisakyti prekybinio karo su Pekinu ir "nespausti kinų į kampą". Kazachstano lyderis apie tai kalbėjo per interviu su "Euronews", praneša RIA Novosti.

  Pasak Tokajevo, JAV ir Kinijos santykių įtampa kelia susirūpinimą, nes Kazachstanas yra daugelio gamtos išteklių eksportuotojas į Kiniją.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Kazachstano produktų kainos gali nukristi, tai yra pagrindinė rizika, todėl tikime, kad Kinija ir Jungtinės Amerikos Valstijos anksčiau ar vėliau pasieks abipusį susitarimą", — sakė Kazachstano prezidentas.

  Kasimas Žomartas Tokajevas paminėjo, jog supranta "Kinijos lyderių ir visos Kinijos žmonių psichologiją", ir mano, kad JAV ir Kinijos ekonominiai santykiai vis dar gali pagerėti.

  Taip pat, pasak Kazachstano prezidento, jo kolegai Donaldui Trampui nederėtų statyti Kinijos į padėtį be išeities.

  "Patarčiau Trampui nespausti kinų į kampą, nes Kinijai svarbaus veido praradimas yra labai reikšmingas", — paaiškino  Kazachstano prezidentas.

  Gegužės mėnesio viduryje JAV administracija paskelbė, kad kai kurių Kinijos prekių muitai padidės nuo 10 iki 25 proc. Pekinas išreiškė apgailestavimą dėl nepalankių Vašingtono veiksmų ir pažadėjo imtis griežtų atsakomųjų priemonių.

  "Kinija nenori prekybinio karo, bet mes nebijome jo. Jei kas nors paskelbia mums karą, mes kovosime iki galo", — sakė Kinijos Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerijos oficialus atstovas.

  Anksčiau Kinija paskelbė apie abipusių prekybos sankcijų taikymą JAV prekėms. Dėl sankcijų padidėjo tarifai, kurie įvesti šių metų birželio mėnesį.

  Europos Sąjunga ne kartą minėjo, kad prekybinis karas tarp JAV ir Kinijos gali sukelti naują pasaulinę ekonominę krizę. ES ekonomikos augimo prognozės jau buvo sumažintos, daugiausia dėl problemų, kurias sukėlė Vašingtono ir Pekino mainai prekybos srityje.

  Dar šia tema

  Trampas sakė, kad Kinija galiausiai sudarys prekybos sutartį su JAV
  Ekspertas: JAV gerovė baigsis nutraukus pasaulio ekonomikos augimą
  Putinas: Rusija pasiruošusi dirbti su visais, tame tarpe ir su JAV
  Lavrovas: JAV sankcijos ir prekybos karai prieštarauja PPO taisyklėms
  Tegai:
  prekybiniai santykiai, santykiai, Kinija, JAV, Kazachstanas

  Svarbiausios temos