21:03 2019 Rugsėjo 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Michailas Saakašvilis

  Saakašvilis pareiškė, kad Ukrainoje korupcija žudo kareivius

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Anksčiau Ukrainoje buvo atskleista didelio masto vagysčių schema gynybos komplekse; manoma, kad prie jos yra prisidėję pareigūnai, artimi buvusiam prezidentui Petro Porošenko

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Buvęs Gruzijos prezidentas, buvęs Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis mano, kad korupcija Ukrainoje žudo karius. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "Newsone" eteryje.

  Vasario mėnesį Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras pradėjo baudžiamąją bylą dėl grobstymo gynybos srityje. Tai įvyko po to, kaip žurnalistinių tyrimų komanda "Bihus.info" paviešino medžiagą, kurioje atskleidė didelio masto vagysčių schemą gynybos komplekse. Manoma, kad prie šios schemos yra prisidėję pareigūnai, artimi buvusiam Ukrainos prezidentui Petro Porošenko.

  "Kasmet du ir daugiau milijonų žmonių išvyksta iš šalies, iš čia studijuoti išvažiuoja geriausias jaunimas ir nesugrįžta, šalis, kurioje vagiama iš kariškių, tai yra skausmingiausia tema. Dėl ​​šių vagysčių žūva žmonės. Ne tik priešas žudo kareivius. Korupcija Ukrainoje žudo ne mažiau kareivių. Tai liūdna istorija", — pasakė Saakašvilis.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Porošenko ir kitus prisidėjusius prie vagysčių gynybos srityje reikia "įkalinti".

  Saakašvilis išvyko iš Gruzijos 2013 metais, kur prieš jį buvo pradėtos kelios baudžiamosios bylos, o kai kuriose iš jų jis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme. 2015 metų pavasarį Saakašvilis atėjo į Ukrainos politiką, kai tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paskyrė jį Odesos srities gubernatorimi, prieš tai suteikęs pilietybę. Tačiau jau 2016 metų lapkritį Porošenko atleido iš pareigų Saakašvilį, pareiškęs, kad jis ne tik neįvykdė savo pažadų plėtoti regioną, bet ir žymiai pablogino srities ekonominius rodiklius.

  2017 metų liepos pabaigoje Porošenko atėmė iš Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Vėliau Saakašvilis apskundė šį sprendimą Ukrainos teisme. Ukrainos valdžia 2018 metų vasarį išsiuntė Saakašvilį į Lenkiją, iš kurios teritorijos jis 2017 metų rudenį neteisėtai atvyko į Ukrainą, prasibrovęs pro pasieniečių ir teisėsaugos pareigūnų kordonus.

  Naujas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis gegužės 28 dieną savo įsakymu grąžino Saakašviliui Ukrainos pilietybę. Politikas jau kitą dieną grįžo į Ukrainą.

  Dar šia tema

  Zelenskis pasirinko Europą. Tačiau išlaikyti jos susidomėjimą bus sunku
  Saakašvilis pareiškė, kad nori Ukrainą paversti "didžia valstybe"
  Zelenskis grąžino Saakašviliui Ukrainos pilietybę
  Tegai:
  kariai, Michailas Saakašvilis, korupcija, Ukraina

  Svarbiausios temos