16:24 2019 Rugsėjo 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

  Ukraina planuoja panaikinti transporto blokadą Donbase

  © Photo : Unsplash
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Dokumente aptariama galimybė panaikinti geležinkelių susisiekimo tarp Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų ir likusios šalies dalies draudimą

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. "Ukrainos geležinkeliai" gali atkurti susisiekimą geležinkeliu su Donbasu, rašo "Liga.net" su nuoroda į vyriausybės patvirtintą bendrovės strategiją iki 2023 metų.

  Dokumente aptariama galimybė panaikinti geležinkelių susisiekimo tarp Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų ir likusios šalies dalies draudimą.

  Minima, kad šiuo atveju 2021 metais į Donbasą gabenamos anglies kiekis sudarys 40% 2016 metų kiekio, geležies rūda — 30%, juodieji metalai — 15%. Iki 2030 metų šie skaičiai turėtų padvigubėti.

  Nuo 2015 metų prieigos kontrolės režimai buvo įvesti Donbaso teritorijose, kurių nekontroliuoja Ukrainos valdžios institucijos. Į DLR ir LLR galima patekti tik per kontrolinius punktus arba per Rusijos teritoriją. Be to, 2017 metų vasario mėnesį Kijevas uždraudė akmens anglies tiekimą iš Donbaso, o šalyje buvo įdiegtos neatidėliotinos priemonės energetikos sektoriuje. Atsakydamos į blokadą, DLR valdžios institucijos ir LLR įvedė išorinę Ukrainos jurisdikcijos įmonių kontrolę Donbase.

  2014 metais Ukraina pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo šalyje. Buvo diskutuojama apie galimybes išspręsti situaciją Donbaso mieste, taip pat kontaktinės grupės Minske susitikimuose, kurie vyksta nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio, tačiau šalių tarpusavio santykiai vis dar pašliję. Birželio mėnesį Ukrainos ginkluotosios pajėgos artėjo prie Donecko: atstumas nuo Ukrainos kariuomenės iki miesto buvo apie 100-250 metrų.

  Ukrainos Prezidentas Vladimiras Zelenskis ne kartą pabrėžė, kad jo, kaip valstybės prezidento, užduotis yra nutraukti civilinį konfliktą Donbase. Pasak Rusijos įgaliotojo atstovo Boriso Gryzliovo, naujosios Kijevo valdžios institucijos nevykdo savo pažadų, susijusių su paliaubomis.

  Dar šia tema

  Ukrainos kariai iškėlė Vermachto vėliavą Donbase, pranešė žiniasklaida
  Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
  Tegai:
  Donecko liaudies respublika, Luhansko liaudies respublika, Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos