05:04 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Airiškos užeigos savininkai lietuviai gavo atviruką, kuriame jiems buvo liepta išmokti olandų kalbą arba grįžti į Airiją

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Lietuvių pora, valdanti Airijos barą Flandrijos Aalst mieste, gavo atviruką, kuriame buvo pasakyta, kad jie turėtų arba išmokti olandiškai, arba "grįžti į Airiją", rašo "The Brussels Times".

  "Galbūt jūs nesuprantate, ką čia rašau. Tačiau niekad ne per vėlu... išmokti olandiškai", — rašoma atviruke, kurį pirmadienį gavo Aalsto mieste airišką užeigą įkūrę Ingrida Tankeliun ir Edgar Tarlap.

  Iš šalies vakaruose esančios Ostendo apylinkės siųstame laiške porai siūloma pasikonsultuoti su kraštutinių dešiniųjų partija "Vlaams Belang" ir "grįžti į Airiją".

  Lietuviai savo bare "St James Gate" klientus aptarnauja anglų kalba.

  "Mes savo versle dirbame labai sunkiai ir mokame mokesčius", — sakė vietos leidiniui "Het Laatste Nieuws" užeigos savininkai.

  "Tokius dalykus nemalonu skaityti", — teigė Ingrida Tankeliun, kuri aptiko laišką pašto dėžutėje ir paprašė kliento išversti jai, kas jame parašyta.

  "Mes tikrai norėtume geriau kalbėti olandiškai, bet paprasčiausiai nėra laiko pamokoms. Mums reikia kasdien sunkiai dirbti", — sakė Edgar Tarlap.

  Tai ne pirmas toks atvejis Aalste. Birželį keli čia gyvenantys imigrantai gavo anoniminius laiškus, kuriuose jiems buvo siūloma pasitarti su kraštutinių dešiniųjų partija ir teigiama, kad "jie nebelaukiami Europoje".

  Po incidento lietuvių pora teigė, kad mano, jog tai "neteisinga", tačiau nusprendė nepranešti apie tai policijai.

  Dar šia tema

  Neverta laukti sugrįžtančiųjų: beveik ketvirtadalis lietuvių neketina grįžti
  Rusijos gyventojai laiko Lietuvą viena nedraugiškiausių valstybių
  Nuo metų pradžios į Lietuvą imigravo beveik 19 tūkstančių žmonių
  Tegai:
  lietuviai, Belgija

  Svarbiausios temos