07:15 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka

  JAV pasiūlė skolinti NATO šalims, kad sumažėtų "priklausomybė" nuo Rusijos

  © Sputnik / Игорь Михалев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Dokumente teigiama, kad Vašingtonas turėtų padėti Aljanso sąjungininkams pakeisti sovietinę karinę įrangą

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. JAV Kongresui pristatytas įstatymo projektas, kuriame siūloma NATO valstybėms narėms suteikti paskolas ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir sovietiniams ginklams atsisakyti. Dokumentas skelbiamas projekto iniciatoriaus, demokrato Elioto Engelio oficialiame tinklalapyje.

  "Jei norime, kad mūsų NATO sąjungininkai būtų pasirengę kovoti su bet kokia grėsme, turime padėti jiems pakeisti pasenusią sovietinę įrangą šiuolaikinėmis sistemomis... Mūsų teisės aktai numato paskolų, kurios papildo JAV pagalbą saugumo srityje, teikimą, tai padeda mūsų sąjungininkams įgyti šią įrangą", — teigiama pranešime.

  Dokumente pažymima, kad tokios priemonės skirtos Amerikos pramonės konkurencingumui užsienyje stiprinti. Taip pat tai turėtų padėti sumažinti JAV sąjungininkų priklausomybę nuo Rusijos gynybos pramonės produktų.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad JAV Kongresas pristatė įstatymo projektą dėl "Rusijos agresijos sutramdymo" Baltijos regione. Dokumente, be kita ko, siūloma išplėsti karines pajėgas Baltijos šalyse ir ištirti galimybę teikti Baltijos šalims tolimojo nuotolio oro gynybos raketų sistemas.

  NATO šalys nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas pažymėjo, kad per pastaruosius dvejus metus Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius išaugo daugiau nei pusantro karto, o NATO pratybų skaičius prie Rusijos sienų padvigubėjo.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, savo ruožtu, sakė, kad "Rusijos grėsmės" isterijos fone karių skaičius prie Rusijos Federacijos sienų padidėjo septynis kartus.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos ir jos sąjungininkės naudojasi tariamai "agresyvių" Rusijos veiksmų pretekstu, siekdamos priartėti prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  "Siundomo šuniuko" vaidmuo: kodėl JAV interesų atstovai Rusijoje renkasi Lietuvoje
  Karinės "dovanos" su staigmena: Lietuva visuomet turi ką "išgrūsti" į Ukrainą
  Seimas sugriežtino ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą
  Tegai:
  ginkluotė, NATO, JAV

  Svarbiausios temos