04:54 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  110

  Anot "Gazprom" valdybos nario, galimas "Nord Stream-2" statybų delsimas Danijoje gali sukelti nuostolių, kuriuos anksčiau ar vėliau reikės kompensuoti

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Tikslaus termino, per kurį Danija gali priimti sprendimą dėl "Nord Stream-2" projekto, šiuo metu neįmanoma įvardyti, RIA Novosti sakė Danijos energetikos agentūros (DEA) spaudos tarnybos vadovas Turis Falbe-Hansenas. 

  "Viešos diskusijos pabaiga numatoma liepos 10 dieną, o konsultacijų su kitomis šalimis terminas pagal ESPO konvenciją (Konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste) — liepos 17 dieną. Gauta peržiūra, susijusi su projektu, viskas bus svarstoma, taip pat bus vertinama paraiška. Šiuo metu neįmanoma pasakyti, kiek laiko šis procesas truks ir kada bus suteiktas leidimas", — sakė agentūros atstovas.

  Anksčiau, birželio 18 dieną, "Gazprom" valdybos narys Sergejus Kuznecovas teigė, kad galimas "Nord Stream-2" statybų delsimas Danijoje gali sukelti nuostolių, kuriuos anksčiau ar vėliau reikės kompensuoti.

  "Nord Stream-2" projekte numatoma statyti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Statybas planuojama baigti 2019 metais. Dujotiekis eis per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. Iš šių šalių projekto vykdytojas "Nord Stream 2 AG" turi gauti tik statybos leidimą iš Danijos.

  Balandžio mėnesį "Nord Stream 2 AG" Danijos reguliavimo institucijos prašymu pateikė trečiąją paraišką "Nord Stream-2" statybai, kuri dabar yra išskirtinėje Danijos ekonominėje zonoje į pietus nuo Bornholmo.

  Šioje programoje yra dvi maršruto alternatyvos. Taip pat DEA jau buvo pateiktos dvi paraiškos statybai — pagrindinio maršruto šalies teritoriniuose vandenyse į pietus nuo Bornholmo ir alternatyvaus maršruto į šiaurės vakarus nuo Bornholmo.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

  Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Ar JAV sankcijos gąsdins tuos, kurie tiesia "Nord Stream-2" — eksperto nuomonė
  "Nord Stream 2 AG" nutiesė 58,7 proc. dujotiekio "Nord Stream-2"
  Ukrainos prezidentas Rusijos dujų tranzitą pavadino Europos saugumo garantija
  Daug neatsakytų klausimų: ar "Nord Stream-2" šiemet pradės veikti
  Tegai:
  Rusija, Danija, Vokietija, Baltijos jūra, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos