02:00 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Anot Krymo valdžios atstovų, Ukraina turėtų priprasti prie minties, kad pusiasalis yra neatsiejama Rusijos Federacijos dalis

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Krymo susivienijimas su Rusija negali būti derybų su Ukrainos valdžia objektas, nes teisėtas Krymo žmonių pasirinkimas yra nedviprasmiškas ir nediskutuotinas, pareiškė Krymo Parlamento Komiteto tarpetninių santykių klausimais vadovas Jurijus Gempelis.

  Anksčiau buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenko interviu "Glavcom" portalui pripažino, kad naujoji Ukrainos valdžia gali nuolaidžiauti Krymo klausimu mainais už konflikto išsprendimą Donbase.

  Jis pažymėjo, kad šiuo atveju šalies vadovybė "nustos būti valdžia".

  "Negali būti jokių derybų ar mainų. Teisėtai sugrįžome į Rusijos Federaciją ir negali būti jokių derybų šiuo klausimu. Ukraina turi priprasti prie minties, kad Krymas yra neatsiejama Rusijos Federacijos dalis, kuri tapo tokia per referendumą, vykusį griežtai laikantis tarptautinės ir Ukrainos teisės aktų", — RIA Novosti sakė Gempelis.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad pirmame susitikime su Vladimiru Putinu jis paskelbs Krymą ir Donbasą Ukrainos teritorijomis. Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsakė, kad Donbaso gyventojai patys turėtų apsispręsti dėl savo priklausomumo, "o apie Krymą net neverta kalbėtis".

  Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Buvęs Rados deputatas parodė, kuo pavirto Krymo blokada ukrainiečiams
  Zelenskis papasakojo, kaip per susitikimą pradės pokalbį su Putinu
  Putinas pradės pokalbį su Zelenskiu "teisingomis frazėmis"
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos