06:24 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
  104

  Šių zenitinių raketų kompleksų pardavimai prisideda prie ekonomikos diversifikavimo, neigiamų ekonominių poveikių sumažinimo ir sudaro pagrindą modernizuoti Rusijos ginklus, rašo leidinys

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Jungtinės Valstijos ir jų NATO sąjungininkai turėtų bijoti Rusijos zenitinių raketų kompleksų S-400 "Triumf", nes jie gali būti panaudoti kaip kovos priemonė ekonominiame kare, rašo "The National Interest".

  Leidinys pabrėžia, kad ekonominio karo metu S-400 turi daug strateginių pranašumų. Pirmiausia, gaunamas pelnas iš jų pardavimo: tarp jau esančių ir potencialių pirkėjų yra Kinija, Indija, Turkija, Saudo Arabija ir Kataras. Šių zenitinių raketų kompleksų pardavimai prisideda prie ekonomikos diversifikavimo, neigiamų ekonominių poveikių sumažinimo ir sudaro pagrindą modernizuoti Rusijos ginklus.

  Antras strateginis pranašumas, kaip rašo žurnalas, yra prestižas ir pasaulinis statusas, kurie sukuriami supratimo, kad Rusija sugeba gaminti pažangias ginklų sistemas.

  Trečiu privalumu leidinys vadina ryšių užmezgimą ir plėtrą su tokiomis šalimis kaip Kinija. Taigi, pabrėžia "The National Interest", tai, kad Pekinas nori pirkti S-400, prisidės prie gynybinių ryšių tarp dviejų šalių stiprinimo, nes reikia apmokyti karius naudotis šia technika, taip pat atlikti techninę priežiūrą ir tiekti atsargines dalis, todėl bet kuris Maskvos partneris, susijęs su S-400, bendradarbiaus su ja, kad kompleksai ir toliau veiktų sklandžiai.

  Paskutinis pranašumas, straipsnio autoriaus nuomone, yra galimybė panaudoti zenitinius raketų kompleksus "hibridiniame kare". Laikraštis rašo, kad dar neužbaigtas S-400 pardavimas Turkijai, kuri yra NATO dalis, jau lėmė didžiulį susiskaldymą Aljanse. Jei sandoris bus visiškai užbaigtas, Maskva pasieks didelę pergalę, dislokavusi savo gamybos sistemas su galingais radarais NATO teritorijoje. Leidinys pabrėžia, kad Vašingtonas ne veltui Ankarai grasina sankcijomis ir pašalinimu iš programos F-35 už tai, kad ši įsigyja dėl Rusijos ginklų.

  Anksčiau Turkijos valdžia pabrėžė, kad ji neatsisakys įsigyti S-400, kurių pirmoji partija turėtų atvykti liepos pradžioje. JAV teigia, kad S-400 yra nesuderinami su NATO standartais, ir ne kartą įspėjo, kad jos gali atidėti ar atšaukti naujausių F-35 orlaivių pardavimo Turkijai procesą.

  Taigi, Pentagonas jau paskelbė, kad nepriims Turkijos pilotų apmokyti skristi F-35, o tie, kurie jau mokosi, turės išvykti iš šalies iki liepos 31 dienos.

  Raketų sistema S-400 Triumf
  © Sputnik /
  Raketų sistema S-400 "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusija dešimtmečiais aplenkė Vakarus karinėse technologijose
  Ekspertas: Baltijos šalių aerodromai parengti NATO lėktuvams su branduoliniu ginklu
  Įvardytas Rusijos ginklas, kuris labiausiai domina užsieniečius
  Šiukšliavežė šalies saugumui: kodėl Lenkija, o ne Rusija turėtų bijoti NATO pratybų
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Rusija, NATO

  Svarbiausios temos