05:57 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Šalys diskutuoja apie "Huawei" prietaisų produkcijos lokalizavimą Rusijoje ir galimą bendrų lustų bei programinės įrangos kūrimą

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Rusijos Federacijos ryšių ir masinių komunikacijų ministerija surengė susitikimą su Kinijos "Huawei" ir tęsia derybas dėl bendradarbiavimo, rašė RIA Novosti.

  Anksčiau šį mėnesį "The Bell" su nuoroda į šaltinį pranešė, kad  ryšių ir masinių komunikacijų ministerijos vadovas Konstantinas Noskovas aptarė su "Huawei" kompanijos vadovu Guo Pingu galimą Kinijos produktų perėjimą prie "Aurora" OS. Pasak leidinio, jau išbandomi įrenginiai su įdiegta "Aurora". Leidinyje taip pat rašoma, kad šalys diskutuoja apie "Huawei" prietaisų produkcijos lokalizavimą Rusijoje ir galimą bendrų lustų bei programinės įrangos kūrimą.

  "Susitikimas įvyko, deramės", — susitikimo detales pakomentavo Noskovas. Išsamios informacijos jis neatskleidė.

  Gegužės viduryje JAV prekybos departamentas įtraukė "Huawei" į juodąjį sąrašą, kuris užkerta kelią įmonei įsigyti komponentų ir technologijų iš Amerikos gamintojų. "Huawei" taip pat yra įmonių, kurioms draudžiama bendradarbiauti su Amerikos įmonėmis be atitinkamos licencijos, sąraše.

  "Google" jau nutraukė bendradarbiavimą su "Huawei" tose srityse, kuriose reikalinga programinė įranga ir techninės paslaugos, išskyrus tos, kurios yra viešai prieinamos pagal atvirą licenciją. Visų pirma, amerikiečių kompanija nutraukė "Huawei" prieigą prie "Android" operacinės sistemos, kuri yra įdiegta Kinijos kompanijos išmaniuosiuose telefonuose, naujinių.

  Huawei, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Vėliau JAV prekybos departamentas leido "Huawei" suteikti laikinus bendrus leidimus, kurie palaikys esamus ryšių tinklus ir teiks programinės įrangos naujinius esamiems klientams, iki rugpjūčio 19 dienos.

  Lietuva taip pat prisijungė prie šios kampanijos prieš Kinijos įmonę ir atliko patikrinimą, tačiau šalyje nebuvo nustatyta jokių atvejų, įrodančių, kad "Huawei" kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva minėjo interneto portalo "Mobiliosios telekomunikacijos" vyriausiasis redaktorius Leontijus Bukšteinas, juokinga girdėti, kad Kinija gali "šnipinėti" Baltijos šalyse. Pasak jo, Jungtinių Valstijų vykdoma kampanija tėra įprastas nesąžiningos konkurencijos pavyzdys.

  Dar šia tema

  Išmaniuosiuose telefonuose "Huawei" nebus atnaujinama "Android" operacinė sistema
  "Huawei" pakomentavo situaciją su "Google"
  "Huawei" JAV teisme apskundė sprendimą įtraukti įmonę į "juodąjį sąrašą"
  Tegai:
  bendravimas, Huawei, Rusija, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos