05:38 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Pasak Ukrainos politiko Dmitrijaus Spivako, kai kurios ES šalys yra pasirengusios bendradarbiauti su Maskva, nors pastarosios santykiai su Kijevu ir įtempti

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio vizitas į Europą buvo visiškai nesėkmingas. Taip teigė platformos "Nacionalinė plėtros strategija" vadovas Dmitrijus Spivakas televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

  Jo nuomone, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas parodė, kad yra pasirengę net dabartinėmis sąlygomis bendradarbiauti su Rusija, o tai yra nesėkmė Ukrainos politikai.

  "Makrono ir Merkel tezės, skirtos Ukrainai, iš diplomatinės kalbos verčiamos taip: "Vaikinai, Europos politinė kryptis pasikeitė. Mes planuojame bendradarbiauti su Rusija, gera ji ar bloga"", — mano Spivakas.

  Kaip pažymėjo politikas, Rusijos Federacija tikrai atlieka svarbų vaidmenį pasaulinėje arenoje ir vykdo bendrus projektus su Europos įmonėmis. Be to, kaip pažymėjo Spivakas, Makronas pasisakė už Rusijos delegacijos sugrįžimą į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją.

  Pasak Spivako, Zelenskiui bus sunku pakeisti susiklosčiusią situaciją dėl patirties tarptautinėje politikoje stokos, ir dėl to Kijevas pradės derybas su Maskva.

  Rusijos ir Ukrainos santykiai labai pablogėjo po valstybinio perversmo Kijeve 2014 metais. Krymo gyventojai pasisakė už susijungimą su Rusija, o Ukrainos rytuose atsirado nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos, kurios nesutiko su valdžios užgrobimu Kijeve.

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą "kišimusi į Ukrainos reikalus" ir dalyvavimu Donbaso konflikte. Rusijos Federacija neigia kaltinimus ir pabrėžia, kad konfliktas yra tik Ukrainos viduje. Rusijos valdžia taip pat pažymėjo, kad yra suinteresuota, jog kaimyninė šalis kuo greičiau įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Zelenskis papasakojo, kaip per susitikimą pradės pokalbį su Putinu
  Zelenskis su Prancūzijos Senato vadovu aptarė susitikimą Normano formatu
  Krymo VR paragino Zelenskį nustoti laikyti pusiasalio gyventojus "bulvių maišu"
  Ukrainos prezidentas Rusijos dujų tranzitą pavadino Europos saugumo garantija
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos