18:18 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Politikas pabrėžė, kad vis dar nėra objektyvių Rusijos kaltės įrodymų ir sklando tik gandai

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Malaizijos ministras pirmininkas Mahatiras Mohamadas teigė, kad Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) dėl "Boeing 777" avarijos virš Donbaso tyrimo išvados buvo "politiškai motyvuotos", rašė "Malai Mail"

  Mahatiras pareikalavo Rusijos kaltės įrodymų ir pridūrė, kad incidentas buvo politinė problema "nuo pat pradžių".

  "Mes esame labai nepatenkinti, nes nuo pat pradžių tai tapo politiniu klausimu, kaip apkaltinti Rusiją dėl nusikaltimo. <...> Dar neatlikę tyrimo jie sakė "Rusija". Dabar jie sako, kad turi įrodymų. Todėl mums labai sunku tuo patikėti", — cituoja politiką vietinis laikraštis "Malai Mail".

  Ministras pirmininkas pridūrė, kad vis dar nėra jokių įrodymų, tik gandai.

  Gegužės mėnesį Mahatiras jau išreiškė abejones dėl Rusijos kaltės nukritus lėktuvui, nes trūksta neginčijamų įrodymų. Jis neatmeta galimybės, kad tiek Ukrainos pajėgos, tiek pačios Ukrainos valdžios institucijos galėjo paleisti raketą į keleivinį lėktuvą. Jis taip pat pažymėjo, kad faktas, jog raketa buvo pagaminta Rusijoje, neįrodo, kad ji prisidėjo prie šios katastrofos.

  Neseniai JTO avarijos metu žuvusiųjų šeimoms paskelbė įtariamųjų vardus. Tai buvo trys rusai ir vienas ukrainietis — Girkinas, Pulatovas, Dubinskis, Karčenko. Tarptautiniai arešto orderiai bus išduoti, o pats teismo procesas prasidės 2020 metų kovo 9 dieną.

  Tyrimo grupė padarė išvadas iš senų socialinių tinklų duomenų ir tiesiog naujienų iš interneto.

  Rusija JTO pareiškimus laiko nepagrįstais. Generalinis prokuroras Nikolajus Viničenko pabrėžė, kad jis pasitiki iš socialinių tinklų gauta informacija, tačiau nesupranta, kodėl tyrimo grupė rėmėsi nepatvirtinta informacija, o Rusijai nepateikė neginčijamų įrodymų.

  Malaizijos "Boeing 777" tragedija

  2014 metų liepos 17 dieną Malaizijos "Boeing 777" nukrito Ukrainos rytuose, netoli Donecko. Jis skrido reisu MN17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, lėktuve buvo 298 žmonės. Niekas neišgyveno.

  Ukrainos valdžia apkaltino miliciją dalyvavimu tragedijoje, tačiau milicija paneigė šią informaciją, sakydama, kad neturėjo reikiamos karinės įrangos, kad lėktuvas būtų numuštas tokiame aukštyje.

  JTO iš Nyderlandų pateikė ataskaitą apie tyrimo rezultatus. Teigiama, kad lėktuvą numušė zenitinių raketų kompleksas, kuris buvo pristatytas iš Rusijos ir po to sugrąžintas atgal.

  Rusija kategoriškai neigė šiuos kaltinimus. Maskva pareiškė, kad tyrimo išvados buvo šališkos, nes pagrįstos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei Rusija dalyvaus tyrime.

  Dar šia tema

  RF Gynybos ministerija pateikė Ukrainos išpuolio prieš "Boeing 777" įrodymus
  Nyderlandai patvirtino susitarimą su Kijevu dėl MH17 bylos teisme

  Svarbiausios temos