12:02 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Rada atskleidė, kad ruošiamas Zelenskio ir Putino susitikimas

  © REUTERS / FRANCOIS LENOIR
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Pagrindinė susitikimo tema turėtų būti Krymo prisijungimo klausimas ir padėtis Donbase

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio komanda rengia susitikimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

  Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Michailas Poplavskis apie tai kalbėjo televizijos kanalui "112 Ukraina".

  Pasak Poplavskio, pagrindinė susitikimo tema — Krymo ir Donbaso priklausymas Ukrainai. Jis taip pat pridūrė, kad Zelenskis supranta visą istorinę paliaubų misiją Donbase ir tai, kad šį klausimą reikia spręsti su Rusijos prezidentu.

  "Šiandien šį klausimą reikia spręsti tiesiogiai su Vladimiru Putinu, politiniais, teisiniais ir diplomatiniais pagrindais, nieko nepasieksime kariniais metodais", — sakė deputatas.

  Vakar Rusijos prezidentas "Tiesioginės linijos" metu teigė, kad kadangi Zelenskis tapo valstybės vadovu, tai jis turėtų išspręsti Donbaso konfliktą per tiesioginį dialogą. Be to, kaip priminė Putinas, Donbasas tapo Ukrainos lyderio priešrinkiminės kampanijos pagrindu.

  Rusijos ir Ukrainos santykiai labai pablogėjo po valstybinio perversmo Kijeve 2014 metais. Krymo gyventojai pasisakė už susijungimą su Rusija, o Ukrainos rytuose atsirado nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos, kurios nesutiko su valdžios užgrobimu Kijeve.

  Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą "kišimusi į Ukrainos reikalus" ir dalyvavimu Donbaso konflikte. Rusijos Federacija neigia kaltinimus ir pabrėžia, kad konfliktas yra tik Ukrainos viduje. Rusijos valdžia taip pat pažymėjo, kad yra suinteresuota, jog kaimyninė šalis kuo greičiau įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Zelenskis papasakojo, kaip per susitikimą pradės pokalbį su Putinu
  Putinas pradės pokalbį su Zelenskiu "teisingomis frazėmis"
  Krymo VR paragino Zelenskį nustoti laikyti pusiasalio gyventojus "bulvių maišu"
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos