23:04 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  58

  Konservatoriai, žinomi dėl savo rusofobinės pozicijos, išsigando ne tik iniciatyvos grąžinti Rusijai balsavimo teisę, bet ir preteksto panaikinti sankcijas

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Partijos "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronis Ažubalis paragino Lietuvos delegaciją Europos Taryboje "blokuoti" rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA), praneša Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Konservatoriai taip pat paprašė delegatų įtikinti politines grupes tuo, kad tokios rezoliucijos priėmimas ne tik neva "pakenks Europos Tarybos autoritetui", bet ir sudarys sąlygas panaikinti sankcijas Rusijai.

  Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinis posėdis vyks birželio 24 dieną Strasbūre. Jei bus priimta rezoliucija dėl Rusijos, tai atvers kelią Rusijos delegacijai sugrįžti.

  Šią savaitę Federacijos Taryba ir Rusijos Federacijos Valstybinė Dūma suformavo delegaciją į ETPA. Ją sudaro septyni senatoriai ir 11 deputatų.

  Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pabrėžė, jog Maskva padarė viską, kad toks dialogas įvyktų. Jis pareiškė, kad Rusija pasisako už visų nacionalinių delegacijų lygybę, ir visi sprendimai turėtų būti priimami atsižvelgiant į šalies piliečių interesus.

  Rusija ir ETPA

  Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

  Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad tokią padėtį lėmė neteisėti ETPA veiksmai Rusijos delegacijos atžvilgiu. Maskva tikisi, kad organizacijos vadovybė pripažins tai ir visiškai atkurs jos teises.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Estija ir Lietuva susivienijo prieš Rusiją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje
  Rusija suformavo delegaciją ETPA
  Rusijos URM įvardijo skolos sumokėjimo Europos Tarybai sąlygą
  Tegai:
  Rusija, Seimas, Lietuva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos