13:07 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  33

  Dėl vieningo požiūrio į "Brexit" susitarė visos 27 ES šalys, pažymėjo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Penktadienį Europos Sąjungoje esančių 27 valstybių narių aukščiausiojo lygio susitikimas patvirtino, kad susitarimo dėl Britanijos pasitraukimo iš ES sąlygų projektas neperžiūrėtinas, pasakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas spaudos konferencijoje, praneša RIA Novosti.

  Brexit
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Jis pranešė, kad lyderiai trumpai aptarė "Brexit" ir susitarė dėl vieningo 27 ES šalių požiūrio.

  "Mes norime išvengti chaotiško "Brexit" ir norime sukurti būsimus santykius su Britanija, kurie būtų artimi, kiek tik įmanoma", — pasakė Tuskas.

  Europos Sąjunga yra pasirengusi derėtis su Jungtinės Karalystės valdžia dėl politinės deklaracijos, susijusios su būsimų santykių struktūra, tačiau pats susitarimo dėl "skyrybų" sąlygų projektas, kaip Europos Sąjunga ne kartą anksčiau pareiškė, "nebus persvarstytas", pasakė Tuskas.

  Britanija turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas užsitęsė dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė Vyriausybės pasiūlymą dėl "Brexit" susitarimo.

  Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Seimas pritarė naujiems pasirengimo "Brexit" projektams
  ES atideda "Brexit" iki spalio pabaigos
  Pritarta įstatymo projektams dėl JK piliečių teisinės padėties Lietuvoje
  Tegai:
  ES, Europos Taryba, Donaldas Tuskas

  Svarbiausios temos