22:54 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šis sprendimas susijęs su Tbilisyje įvykusiomis riaušėmis dėl Rusijos delegacijos vizito šalyje vykstančioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Gruzijos Parlamento pirmininkas Iraklis Kobachidzė atsistatydino, praneša partijos "Gruzijos svajonė" generalinis sekretorius Kacha Kaladzė.

  "Priimtas sprendimas yra atsakomybė žmonių atžvilgiu", — teigė jis.

  Šis sprendimas susijęs su Tbilisyje įvykusiomis riaušėmis dėl to, kad, Parlamente prasidėjus kasmetinei Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijai, organizacijos vadovas, Rusijos Dūmos narys Sergejus Gavrilovas sakė kalbą iš Parlamento pirmininko vietos. 

  Pasak jo, Gruzijos valdžios atstovai jį pasodino į šią vietą "pagal protokolą".

  Tai sukėlė opozicijos partijų "Jungtinės Tautos sąjūdis" bei "Europietiška Gruzija" deputatų pasipiktinimą ir jie išėjo iš posėdžio.

  Po to Parlamento pastatą užgrobė radikalai. Veiksmų dalyviai paragino Rusijos delegatus tučtuojau išvykti iš Gruzijos. Be to, jie reikalavo, kad atsistatydintų pirmininkas Iraklis Kobachidzė ir vidaus reikalų ministras Georgjus Gacharija.

  Penktadienį prie Gruzijos Parlamento pastato kilo riaušės, aukų skaičius siekė 240, iš jų 80 — policininkai. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva yra pasipiktinusi radikalų veiksmais.

  Dar šia tema

  JAV planuoja padidinti karinę paramą partneriams, tarp jų — Ukrainai ir Gruzijai
  Gruzijoje prasidėjo karinės pratybos, kuriose dalyvauja NATO
  Tegai:
  Gruzija

  Svarbiausios temos