09:42 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Įtempti Gruzijos ir Rusijos santykiai neleido 1,5 mln. turistų atvykti į Gruziją, pabrėžė Salomė Zurabišvili

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Rusijos turistams turi būti suteikta galimybė atvykti į Gruziją, nepaisant politinių problemų tarp Maskvos ir Tbilisio, sakė Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišvili interviu leidiniui Euronews.

  Istorinis centras Tbilisyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Чипурин

  Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu, Rusijos oro bendrovės negalės skristi į Gruziją nuo liepos 8 dienos. Dokumente pažymima, kad tai laikinos priemonės, kurių imamasi saugumo tikslais. Šis sprendimas buvo priimtas po skandalo Stačiatikių tarpparlamentinės asamblėjos, kurioje dalyvavo Rusijos delegacija, ir vėlesnių neramumų Tbilisyje metu. Netrukus po to, kai sostinėje kilo protestų banga, Rusijos atstovai išvyko iš šalies.

  "Turistams turėtų būti suteikta galimybė atvykti pas mus, nes jie mėgsta Gruziją. Politikai ir vadovai turėtų rasti problemos, dėl kurios kilo incidentas, sprendimą. Šios problemos sprendimas yra Gruzijos teritorijų susijungimas. Tačiau tai neturėtų daryti jokio poveikio turistams ir gyventojams, neturėtų daryti įtakos taikiai aplinkai, kuri, nepaisant visko, vyrauja Gruzijoje", — sakė Zurabišvili.

  Ji pažymėjo, kad santykiai su Rusija įtempti ilgą laiką.

  "Tačiau tai nesutrukdė pusei milijono turistų apsilankyti šalyje, nekilo jokių incidentų tarp turistų ir vietos gyventojų", — sakė Gruzijos prezidentė.

  Ji taip pat pažymėjo, kad Gruzija nesuinteresuota konflikto eskalacija, nes "nei Gruzijai, nei Europos Sąjungai nereikia dar vieno "karšto taško" žemėlapyje".

  Birželio 20 dieną Tbilisyje prasidėjo protestai prieš Rusijos delegacijos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Po pietų radikalai užgrobė Parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos parlamentarai, o vakare bandė šturmuoti dar kartą. Opozicija prisijungė prie radikalų, reikalaujančių vyriausybės atsistatydinimo.

  Specialiosios pajėgos vaikė protestuotojus guminėmis kulkomis, vandens patrankomis bei ašarinėmis dujomis. Naujausiais duomenimis, 240 žmonių buvo sužeista, daugiau kaip 300 — sulaikyta.

  Dar šia tema

  Provokacija Tbilisyje: netoli Parlamento rūmų vyko protestai — video
  Tbilisyje nacionalistai užpuolė TV kanalo "Rossija 24" žurnalistus
  Tegai:
  turistai, Rusija, Gruzija

  Svarbiausios temos