19:07 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Krymo valdžia nepatenkinta padažnėjusiais JAV orlaivių skrydžiais

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Du amerikiečių lėktuvai atliko žvalgybinį skrydį prie Krymo pakrantės ir virš Donbaso. Tai Twitter patvirtino duomenų stebėjimo portalas "PlaneRadar".

  Šiaurės Krymo kanalas
  © Sputnik / Константин Чалабов

  07:40 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos) JAV karinių oro pajėgų bepilotis orlaivis "RQ-4A Global Hawk" numeriu 04-2021 ir šaukiniu FORTE10 pakilo iš Sigonella NATO oro bazės Italijoje.

  Bepilotis orlaivis kirto Bulgarijos oro erdvę ir 12:25 Maskvos laiku pradėjo stebėti demarkacijos liniją Donbase. "Global Hawk" šioje srityje praleido beveik 3,5 valandos, o po to nuskrido link Rusijos Juodosios jūros pakrantės.

  Be to, 19:55 Maskvos laiku JAV karinio jūrų laivyno kovos su povandeniniais patruliniais orlaiviais "P-8A Poseidonas" numeriu 169332 pakilo iš tos pačios Sigonella bazės ir nuskrido link pietinių Krymo sienų. Skrydžio aukštis siekė beveik aštuonis kilometrus, greitis — 792,5 km per valandą. 20:25 Maskvos laiku "Boeing" buvo 32 km atstumu nuo pakrantės Sevastopolio regione.

  Amerikos lėktuvai reguliariai pastebimi pusiasalio pakrantėje. Kaip pažymėjo Krymo parlamento deputatas Ivanas Šonusas, nerimą kelia dažni JAV žvalgybinių orlaivių skrydžiai prie respublikos sienų.

  "Tokie manevrai neatitinka draugiškų ar bent jau partnerystės principų. Laikas JAV valdžios institucijoms nustoti šnipinėti Rusijos pusiasalyje ir pereiti prie savo sienos apsaugos", — sakė RIA Novosti parlamentaras.

  Tuo pačiu metu, pasak gynybos ministro Sergejaus Šoigu, unikali Kryme sukurta jėgų grupė "nesuteikia jokių galimybių" potencialiems bandymams įsilaužti į Rusijos teritoriją ir atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant visos šalies saugumą.

  Dar šia tema

  ES pratęsė sankcijas Rusijai
  Čekijos prezidentas ragina Ukrainą susitaikyti su Krymo praradimu
  Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą
  Tegai:
  karinis skrydis, JAV, Krymas

  Svarbiausios temos