04:37 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Anksčiau Ukrainos centrinės rinkimų komisijos spaudos tarnyba pranešė, kad atsisako Saakašvilio partiją registruoti parlamento rinkimuose dėl kandidatavimo pažeidimų, ir perdavė medžiagą policijai

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Buvusio Gruzijos prezidento, buvusio Odesos krašto gubernatoriaus Michailo Saakašvilio partijos "Naujųjų jėgų judėjimas" rėmėjai susirinko šalia Ukrainos CRK pastato Kijeve, praneša partijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau Ukrainos centrinės rinkimų komisijos spaudos tarnyba pranešė, kad atsisako Saakašvilio partiją registruoti parlamento rinkimuose dėl kandidatavimo pažeidimų, ir perdavė medžiagą policijai.

  "Įėjimas į CRK yra užblokuotas. Michailo Saakašvilio "Naujųjų jėgų judėjimo" atstovams neleidžiama patekti į patalpas, be to, šiuo metu prie CRK renkasi Nacionalinė gvardija", — rašoma partijos Facebook paskyroje.

  Liepos 21 dieną Ukrainoje vyks išankstiniai parlamento rinkimai.

  Saakašvilis 2013 metais išvyko iš Gruzijos, kur jam buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos, o kai kuriose iš jų jis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme. 2015 metų pavasarį Saakašvilis atėjo į Ukrainos politiką, kai Petro Porošenko, tuometinis Ukrainos prezidentas, jį paskyrė Odesos regiono gubernatoriumi, prieš tai suteikęs pilietybę. Tačiau 2016 metų lapkričio mėnesį Porošenko atleido Saakašvilį, sakydamas, kad jis ne tik neįvykdė savo pažadų plėtoti regioną, bet ir labai pablogino regiono ekonominius rodiklius.

  2017 metų liepos mėnesio pabaigoje Porošenko atėmė iš Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Vėliau Saakašvilis Ukrainos teismui pateikė skundą dėl šio sprendimo, tačiau jis dar nebuvo svarstytas. Ukrainos valdžios institucijos 2018 metų vasario mėnesį išsiuntė Saakašvilį į Lenkiją, iš kurios jis 2017 metų rudenį neteisėtai atvyko į Ukrainą.

  Dar šia tema

  Saakašvilis papasakojo apie Porošenko "geležinius pampersus"
  Saakašvilis pirmą kartą paskelbė apie savo norą atgauti Gruzijos pilietybę
  Saakašvilis pareiškė, kad nori Ukrainą paversti "didžia valstybe"
  Saakašvilis pareiškė, kad Ukrainoje korupcija žudo kareivius
  Tegai:
  rinkimai, Michailas Saakašvilis, Ukraina

  Svarbiausios temos