05:35 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  JAV norėtų pasiekti "tikrai visapusišką susitarimą" su Teheranu; susitarimas apimtų Irano branduolines ir raketų programas, taip pat veiklą regione

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. JAV pasirengusios panaikinti sankcijas Iranui ir atkurti ryšius, jei jis sutiks su iš tiesų visapusišku susitarimu, kuris, be branduolinio aspekto, apimtų ir raketų programą, ir jos politiką regione, rašo RIA Novosti su nuoroda į JAV specialųjį atstovą Iranui Brajaną Huką.

  "Jei galėtume pasiekti visapusišką susitarimą, Jungtinės Valstijos būtų pasirengusios panaikinti sankcijas, atkurti nutrauktus diplomatinius ryšius, bet pirmiausia turi būti susitarta", — pranešė Hukas žurnalistams.

  Pasak jo, JAV norėtų pasiekti "tikrai visapusišką susitarimą" su Teheranu. Susitarimas apimtų Irano branduolines ir raketų programas, taip pat veiklą regione.

  Praėjusiais metais JAV vienašališkai atsisakė susitarimo su Iranu dėl branduolinės programos ir vėl įvedė sankcijas Teheranui. Kita vertus, kai kurioms šalims (Kinijai, Indijai, Italijai, Graikijai, Japonijai, Pietų Korėjai, Taivanui ir Turkijai) JAV nustatė laikinas išimtis, tai yra, pažadėjo netaikyti sankcijų už tai, kad jos įsigijo Irano naftos.

  Šių metų balandžio mėnesį Jungtinės Amerikos Valstijos įtraukė Irano Islamo revoliucinės gvardijos korpusą (IRGC) į teroristų organizacijų sąrašą.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  Irano parlamente sudeginta JAV vėliava
  Trampas telefonu susipyko su Mei dėl Irano ir sandorių su ES
  Maskva nesureikšmina situacijos dėl Irano branduolinės programos
  Tegai:
  Iranas, JAV

  Svarbiausios temos