23:06 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Europos Sąjungos statistikos tarnyba ("Eurostat") išsiaiškino, ką Latvijoje labiausiai apsimoka pirkti, palyginti su kitomis ES šalimis

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. "Eurostat" palygino kainas visose 28 ES šalyse, Šveicarijoje, Norvegijoje ir Islandijoje. Į tyrimą įėjo dešimt prekių ir paslaugų kategorijų: maistas, alkoholiniai gėrimai ir tabakas, drabužiai ir avalynė, komunalinės paslaugos ir nuoma, baldai, automobiliai ir motociklai, viešasis transportas, ryšiai, kultūros ir laisvalaikio išlaidos, viešbučiai ir restoranai.

  Statistikos duomenimis, Latvijoje visos prekių ir paslaugų kategorijos yra pigesnės už Europos Sąjungos vidurkį. Taigi, maisto kainos yra 9,1 proc. mažesnės nei ES, alkoholio ir tabako gaminiai yra 16,1 proc. pigesni nei kitose Europos šalyse, tačiau naudingiausia išsinuomoti būstą ir mokėti komunalines išlaidas Latvijoje: jos yra čia 42,9% žemesnės už Europos Sąjungos vidurkį.

  Taip pat, palyginti su kitomis šalimis, skiriasi kainos Latvijos transporto srityje: traukinių bilietai, autobusai, lėktuvai ir vandens transportas kainuoja 40% mažiau nei vidutiniškai ES.

  Lietuvoje visos prekės ir paslaugos taip pat yra pigesnės nei ES, tačiau didžiausias skirtumas pastebimas būsto kategorijoje: šios išlaidos yra 57,4% mažesnės nei Europos Sąjungoje. Estijoje pelningiausia pirkti bilietus visų rūšių transportui šalyje: jie 38% pigesni už ES vidurkį.

  Bulgarija pasirodė esanti viena iš pigiausių Europos Sąjungos šalių: čia yra pigiausias alkoholis ir cigaretės, drabužiai ir batai, baldai. Be to, jei išsinuomosite būstą Bulgarijoje, naudokitės viešuoju transportu, užsisakykite viešbutį arba valgykite maitinimo įstaigoje, tai taip pat kainuos mažiau nei visose kitose ES šalyse.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į ES lyderių trejetą pagal mažmeninės prekybos augimą
  Lietuva tapo ES lydere pramonės augimo srityje
  Lietuvoje laisvų darbo vietų skaičius mažesnis nei ES vidurkis
  Lietuvoje drabužių ir avalynės kainos viršija ES vidurkį
  Tegai:
  kainos, Eurostat, Latvija, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos