14:47 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: Trampas nenutrauks sutarties su Japonija

  © AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  JAV prezidentas Donaldas Trampas svarsto galimybę atsisakyti Sutarties dėl abipusio bendradarbiavimo ir saugumo garantijų su Japonija, pasirašytos 1960 metais

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas neperžiūrės JAV sutarties su Japonija, nes tai sugadintų visą Amerikos politinio dominavimo sistemą ir jos santykius su kitais sąjungininkais, pareiškė Rusijos ekspertas, Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto prie Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Dmitrijus Strelcovas, praneša  RIA Novosti.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas svarsto galimybę atsisakyti Sutarties dėl abipusio bendradarbiavimo ir saugumo garantijų su Japonija, pasirašytos 1960 metais. Trampas tariamai sakė savo įgaliotiniams, kad sutartis buvo nesąžininga Jungtinių Valstijų atžvilgiu. Pasak prezidento, ji yra vienašalė, nes JAV privalės suteikti pagalbą Japonijai ginkluoto užpuolimo atveju, tačiau neįpareigoja Japonijos prisidėti prie pagalbos Jungtinėms Valstijoms.

  Remiantis šaltiniais, nors Trampas nesiėmė jokių veiksmų, kad išeitų iš susitarimo, tai labai tikėtina. Jis taip pat pabrėžė, kad pasitraukimas iš sutarties gali sukelti naujas ginklavimosi lenktynes, nes Japonija turėtų rasti kitą būdą apsisaugoti nuo Kinijos ir Šiaurės Korėjos grėsmių.

  "Jokių perspektyvų peržiūrėti sutartį nėra, ir tikėtina, kad jų ir nebus. Trampo pareiškimai yra populistiniai ir kuriami atsižvelgiant tik į vidaus politinę padėtį Amerikoje ir pasirengimą naujai prezidento rinkimų kampanijai, kuria siekiama gauti propagandos taškų. Manau, kad niekas rimtai nemano, jog Japonija ir Amerika nutrauks santykius, nes tai sugadintų visą Amerikos politinio dominavimo sistemą ir sukeltų abejonių Amerikos teisiniais įsipareigojimais bet kurios pasaulio šalies atžvilgiu", — sakė Strelcovas.

  Jis taip pat priminė, kad Trampas "daugybę kartų skelbė teiginius, kurių vėliau buvo priverstas atsisakyti".

  "Taigi tai yra tik propagandinis triukas", — mano ekspertas.

  Anksčiau Trampas pareiškė, kad nori pretenduoti į prezidento postą antrai kadencijai ir dalyvauti 2020 metų rinkimuose.

  Dar šia tema

  Trampas apkaltino ECB vadovą tuo, kad jis manipuliuoja euro kursu
  Trampas neatmeta galimybės aptarti su Putinu "kišimąsi į rinkimus"
  Makronas: Trampas turėtų išreikšti poziciją dėl Europos ir "Brexit"
  Tegai:
  sutartis, Donaldas Trampas, Japonija, JAV

  Svarbiausios temos