09:14 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  46

  Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas sakė, kad Europos Taryba "prarado Kijevo pasitikėjimą"

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Po Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sprendimo grąžinti Rusijos delegaciją, Ukraina atšaukė savo ambasadorių Europos Taryboje. Tai Facebook paskelbė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

  "Europos Taryba prarado mūsų pasitikėjimą, ir jį bus labai sunku atkurti. Iš žmogaus teisių apsaugos lyderio organizacija virto paprastu vadybininku", — parašė jis.

  Anksčiau Ukrainos delegacija paprašė Rados skubiai apsvarstyti klausimą dėl dalyvavimo Asamblėjos darbe nutraukimo. Delegatai taip pat ketina kreiptis į prezidentą Vladimirą Zelenskį ir Užsienio reikalų ministeriją su prašymu "parengti poziciją dėl Ukrainos kaip valstybės dalyvavimo Europos Tarybos darbe".

  Kartu Rusijos delegacijos ETPA vadovas Peteris Tolstojus sakė, kad apgailestauja, jei Ukrainos atstovai paliks Asamblėjos sesiją.

  Antradienio naktį ETPA patvirtino rezoliuciją, kurioje teigiama, kad pagrindinėms delegacijų Asamblėjoje teisėms netaikomos jokios sankcijos. Rusijos parlamentarai kviečiami dalyvauti birželio mėnesio sesijoje.

  Rusijos Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis, komentuodamas balsavimo rezultatus, sakė, kad ETPA ėmėsi "konstruktyvios pozicijos".

  Tuo tarpu kelios šalys, tarp jų Ukraina ir Lietuva, neigiamai sureagavo į organizacijos sprendimą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad savo veiksmais Rusijos Federacijos atžvilgiu ETPA "kenkia savo autoritetui".

  2014 metais Rusijos delegacija neteko daugybės įgaliojimų dėl situacijos aplink Ukrainą ir Krymo prijungimo. Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jos delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti įmokas.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo apie situaciją ETPA
  Estijos prezidentė rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda"
  Rusija grįžta į ETPA. Lietuva — kategoriškai prieš
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Ukraina

  Svarbiausios temos