23:15 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Naudodamiesi virusais, jie įsilauždavo į nukentėjusiųjų kompiuterius ir įtikindavo juos sumokėti pinigus už kompiuterių valymą nuo virusų

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. JAV gyventoja kompiuteriniams sukčiams sumokėjo daugiau kaip 136 tūkst. dolerių po to, kai jie įtikino moterį, kad "rusų programišiai" įsilaužė į jos kompiuterį, praneša RIA Novosti su nuoroda į federalinį teismą Niujorko pietiniame rajone.

  Niujorko rajono gyventojams Bronks Gundžit Malchotra, Gurdžit Singh ir Džes Pel iškelta byla dėl trijų kompiuterinio sukčiavimo atvejų.

  Naudodamiesi virusais, jie įsilauždavo į nukentėjusiųjų kompiuterius ir įtikindavo juos sumokėti pinigus už kompiuterių valymą nuo virusų.

  "Devintoji auka informavo teisėsaugos institucijas, kad nuo 2018 metų balandžio mėnesio iki 2019 metų vasario ji telefonu kalbėjo dešimtis kartų su žmonėmis iš "pagalbos tarnybos", kurie pranešė aukai, kad jos kompiuteris turi problemų su tinklo sistemos saugumu, kompiuterinės įmonės licencija ir tinklo įranga... Kas kelias savaites šie žmonės skambino ir pranešdavo aukai, kad su kompiuteriu vėl iškilo problemos, nes "kartais į sistemą įsilaužia rusai"", — sakoma kaltinamajame nuosprendyje.

  Dėl šios priežasties auka per metus skyrė apie 136 tūkst. JAV dolerių dviem netikroms įmonėms "Techninės paslaugos".

  Be kitų sukčių aukų, taip pat buvo žmogus, kuris įkliuvo į "rusų įsilaužėlių" pinkles. Tiesa, sukčiai sugebėjo iš jo gauti tik 225 dolerius.

  "Rusai įsilaužėliai" Amerikos visuomenei tapo plačiai žinomi 2016 metais, kai JAV žvalgybos tarnybos apkaltino Rusiją dėl įsilaužimo į JAV Demokratinės partijos nacionalinio komiteto kompiuterius.

  Vėliau specialusis prokuroras Robertas Miuleris pateikė skundą 13 rusų ir trijų kompanijų iš Rusijos pagal straipsnį "slaptas sąmokslas prieš JAV" ir "sukčiavimas". Minėtiems fiziniams asmenims ir bendrovėms taikomos JAV sankcijos.

  Dvejus metus Miuleris tyrė "Rusijos įsilaužimo" į rinkimus prielaidas. Kaltinimus Maskva kategoriškai neigia. Miuleris balandžio mėnesį baigė tyrimą ir patvirtino kaltinimus "kišimusi į rinkimus".

  Tačiau jis taip ir nepateikė įrodymų, kad tarp Donaldo Trampo ir Rusijos tikrai egzistavo Kremliaus ir Baltųjų rūmų sąmokslas.

  Dar šia tema

  Nauja schema: sukčiai žmonėms siunčia sąskaitas muitinės vardu
  Įvyko kibernetinis išpuolis prieš Putino "Tiesioginės linijos" skambučių centrą
  Tegai:
  Rusija, JAV, virusas, internetinis sukčiavimas, sukčiautojai

  Svarbiausios temos