09:01 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  DLR teisėsauga atliko tyrimą ir skelbia, kad už Zacharčenko žūtį atsakingi SBU kontržvalgybos departamento darbuotojai

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos (DLR) teisėsaugos pareigūnai nustatė Ukrainos specialiųjų tarnybų pareigūnų, dalyvavusių pirmojo DLR vadovo Aleksandro Zacharčenko nužudyme, vardus, trečiadienį paskelbė respublikos Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Švedas", Andrejus Baidala — Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) Penktojo kontržvalgybos departamento agentas. Jis buvo tas, kuris duodavo pavedimus žudyti DLR teritorijoje. Bendradarbiauja su SBU ir prižiūri sulaikytųjų diversantų grupę (įtariama, kad rengiami išpuoliai prieš DLR teisėsaugos institucijų vadovus — Sputnik). Jis dalyvavo DLR vadovo Aleksandro Zacharčenko nužudyme", — teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

  Pasak ministerijos, už teroro išpuolio organizavimą respublikos teritorijoje "atsako SBU Penktojo kontržvalgybos departamento Antrojo skyriaus darbuotojai, šis padalinys buvo sukurtas aktyviai dalyvaujant JAV CŽV".

  "Už DLR penktajame departamente tiesiogiai atsako antrasis skyrius. Mes žinome visus šio skyriaus darbuotojus, susijusius su nusikaltimais Donbase. Visų pirma, galima pažymėti iš Donbaso kilusį Sergejų Motoriną. Būtent jis susitepęs DLR herojų Arseno Pavlovo ir Aleksandro Zacharčenko krauju. Akivaizdu, kad išpuolius jie vykdo ne patys, o savo agentų rankomis", — pridūrė ministerija.

  Aleksandro Zacharčenkos žūtis

  DLR vadovas žuvo sprogimo metu 2018 metų rugpjūčio 31 dieną. Jam buvo 42 metai. Šis incidentas įvyko kavinėje "Separ", Donecko centre. Kita užpuolimo auka tapo jo sargybinis, iš viso buvo sužeisti 11 žmonių.

  Respublikos teisėsaugos pareigūnai sugebėjo sulaikyti Ukrainos saugumo tarnybos pareigūną, kuris prisipažino, kad tai buvo Kijevo sabotažas.

  Dar šia tema

  Pušilinas paskirtas laikinuoju DLR vadovu
  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Tegai:
  Aleksandras Zacharčenka, Donecko liaudies respublika

  Svarbiausios temos