20:46 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Kaip nurodyta dokumente, 2,4 tūkst. grivinų (94 doleriai) privalomųjų mokesčių buvo nuskaičiuota iš atlyginimo, o darbo užmokestis buvo deponuotas, tai yra, atidėtas saugoti

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Pirmasis Vladimiro Zelenskio atlyginimas nuo Ukrainos prezidento pareigų pradžios — 12,7 tūkst. grivinų (483 JAV doleriai), praneša leidinys "Factor", su nuoroda į prezidento administraciją.

  Kaip nurodyta dokumente, 2,4 tūkst. grivinų (94 doleriai) privalomųjų mokesčių buvo nuskaičiuota iš atlyginimo, o darbo užmokestis buvo deponuotas, tai yra, atidėtas saugoti.

  Anksčiau prezidento administracija, atsakydama į Ukrainos naujienų agentūros prašymą, pranešė, kad buvęs valstybės vadovas Petro Porošenko 2018 metais uždirbo 270 500 grivinų (daugiau nei 9500 dolerių) ir ši suma buvo pervesta labdaros fondui.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko 2017 metais uždirbo daugiau nei 16 mln. grivinų (apie 500 tūkst. eurų pagal dabartinį kursą), tai paaiškėjo prezidentui paskelbus kandidato deklaraciją, kurią jis įrašė į deklaracijų registrą.

  Taigi, jo atlyginimas per šį laikotarpį buvo 10,5 tūkst. eurų (336 tūkst. grivinų), o apie 500 tūkst. eurų (15 mln. 795 tūkst. grivinų) yra palūkanos, gautos už indėlius Tarptautiniame investicijų banke (IIB). Dar 5,4 tūkst. eurų (172 tūkst. grivinų) Porošenko gavo už parduotą turtą.

  Iš viso Ukrainos prezidento IIB sąskaitose yra 22,22 mln. eurų, o 258mln. eurų (8,16 mln. grivinų) — investicinio fondo "Prime Assets Capital", kuris valdo jo aktyvus, sąskaitose.

  Zelenskis pasitraukė iš savo verslo

  Anksčiau Zelenskio partneris Sergejus Šefiras patvirtino, kad naujai išrinktas Ukrainos prezidentas pasitraukė iš savo verslo.

  Pasak verslininko, Zelenskis "gaus dividendus už autorines teises, kai kurie prekės ženklai liko jam".

  Jo dalis bus grąžinta, pasibaigus penkerių metų prezidentavimo laikotarpiui, pridūrė Šefiras.

  Anksčiau Zelenskis sakė, kad dar iki rudenį planuojamų parlamento rinkimų norėtų pasitraukti iš savo verslo. Be to, pasak naujai išrinkto prezidento, jis ir jo komanda neturi verslo Rusijoje, tačiau žurnalistai paneigė šiuos pareiškimus.

  Tyrimo duomenimis, trys Rusijos įmonės priklauso Kipro "Green Family LTD", kuri savo ruožtu yra "Kvartal 95" studijos Ukrainoje įkūrėja.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į penketuką ES šalių, kuriose mokamas mažiausias atlyginimas
  Paskelbta, kaip skiriasi Skvernelio alga nuo kitų Europos vadovų uždarbio
  Zelenskis atleido 15 gubernatorių
  Tegai:
  atlyginimas, Vladimiras Zelenskis, prezidentas, Ukraina

  Svarbiausios temos