00:00 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  53

  Europa supranta, kad Asamblėja be didžiausios Europos šalies dalyvavimo yra nepasiturinti, mano politologas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Televizijos kanalas "RT" paviešino balsavimo dėl rezoliucijos, leidžiančios Rusijos delegacijai dalyvauti birželio Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijoje, statistiką. Už sugrįžimą vienbalsiai balsavo 12 šalių. Prieš pasisakė Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Gruzija. Lenkijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos delegacijose dauguma deputatų taip pat balsavo prieš dokumento priėmimą.

  Interviu Sputnik radijui politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pareiškė, kad ETPA žengė gana rimtą simbolinį žingsnį, rodantį dialogo su Rusija pradžią.

  "Šių šalių (12 šalių, balsavusių "už" — Sputnik) deputatai greičiausiai balsuos tuo pačiu kiekiu ir už įgaliojimų Rusijai atkūrimą. Beje, tai patvirtina tas faktas, kad prieš balsavimą už Rusijos sugrįžimą į ETPA buvo dar keli antirusiški klausimai iškelti, ir šios pozicijos buvo atmestos tos pačios daugumos. Galima konstatuoti, kad ETPA susiklostė stabili dauguma šalių, siekiančių grąžinti Rusiją į ETPA, ir tokiu būdu atkurti pilnavertį Parlamentinės Asamblėjos formatą, kadangi veikla be didžiausios Europos šalies tampa nepasiturinti. Todėl praėjus penkeriems metams, kai iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti, dauguma Vakarų Europos šalių pasisakė už Rusijos sugrįžimą. Tai gana rimtas simbolinis žingsnis, rodantis, kad visa Europa, ypač Vakarų, nusiteikusi dialogui su Rusija", — pasakė politologas.

  2014 metų balandį Rusija dėl situacijos Ukrainoje ir Krymo "aneksijos" neteko balso teisės Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir daugumos kitų savo įgaliojimų. Maskva įvertino tokį sprendimą savo delegacijos atžvilgiu kaip neteisingą ir neteisėtą. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti įmokas.

  Rusija yra viena didžiausių mokėtojų, kieno metinis įnašas siekė apie 30 mln. eurų.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Paskelbtos valstybės, kurios palaikė Rusiją ETPA
  Pokyčiai ETPA: Ukraina išeina, Rusija grįžta
  ETPA rezoliucijos projektas neriboja Rusijos delegacijos įgaliojimų
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos